מגיפת השפעת: 14 ישראלים מאושפזים במצב קשה

בבתי החולים אומרים כי העומסים כבדים ומספר פניות גדול במיוחד ■ דודתו של עידן בן ה-16 שנפטר אמש במפתיע: "ההורים שבורים, זה בלתי נתפס"

חורף מסוכן: 14 בני אדם מאושפזים במצב קשה כתוצאה משפעת עונתית - כך מפרסם הבוקר (ד') משרד הבריאות. 13 מהחולים מונשמים, חמישה מהם ילדים. עד כה, מתחילת העונה, נפטרו מהמחלה שלושה ישראלים.

במקביל מדווחים בתי החולים על עומסים כבדים ומספר מתאשפזים גדול במיוחד בעקבות בהלת השפעת, ובמשרד הבריאות ממליצים לציבור להתחסן על מנת לצמצם את סיכוני המחלה.

"לא מאוחר מדי להתחסן, יש עדיין מלאי", מדגיש מנכ"ל משרד הבריאות רוני גמזו בריאיון לקול ישראל ומסביר: "זו זריקה אחת פשוטה ללא תופעות לוואי. כל אדם מעל גיל 65 חייב ללכת להתחסן. עד כה רק 55% מקבוצת גיל זו עשו כן. כל אדם עם מחלות כרוניות חייב ללכת להתחסן ועד כה רק 30% עשו זאת. בקרב ילדים קטנים, רק 15% התחסנו".

גמזו מוסיף ומבהיר כי מדובר במחלה מסוכנת: "יש את אותה התחושה שבה אדם אומר לי זה לא יקרה -אבל זה יכול לקרות גם לבריאים שבינינו".

המשפחה המומה: זה בלתי נתפס

אתמול נפטר בבית החולים "הלל יפה" בחדרה עידן לוי בן ה-16 מקיסריה, כתוצאה מסיבוכי שפעת רגילה. "ההורים שבורים כמו כל המשפחה. הוא היה חלק ממשפחה מאד חמה וקרובה, וזהו עכשיו הכל נגמר", סיפרה הבוקר דודתו של עידן, עדי כץ-אבגר, בריאיון לגלי צה"ל. " הוא היה נער בריא, מקסים, חמוד, מוכשר מאד, חכם מאד, ילד נהדר... אנחנו בהלם, אף אחד לא קולט. זה פשוט סיפור בלתי נתפס".

"הכל החל במוצאי שבת", משחזרת דודתו של עידן. "הילד הרגיש לא טוב, לקחו אותו למיון ואישפזו אותו באותו לילה. הוא השתעל וכאב לו בחזה. לקחו אותו לבית חולים. ביום ראשון בדקו ומצאו שזו שפעת רגילה. ברגע שגילו שמדובר בשפעת רגילה שיחררו אותו הביתה, אבל המצב החמיר. בערב הוא חזר לבית חולים והועבר לטיפול נמרץ".

"ההידרדרות החלה ביום שני בלילה, אחרי שמצבו כבר השתפר ונראה היה שהוא הולך להבריא", מוסיפה הדודה. "רק אז התחילו בטיפולי חירום, אבל זה כבר לא עזר. באותו לילה כבר הבנו שהמצב קשה, אבל הרופאים אמרו שזו שפעת רגילה. רצו להעביר אותו לבית החולים "שיבא" בבוקר, כי יש שם מתקן הנשמה לב-ריאה חיצוני, אבל לא הספיקו אפילו להעלות אותו לאמבולנס. ב-11 הגיעה הבשורה המרה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988