ספרד ואיטליה הצליחו לגייס 9 מיליארד אירו באגרות חוב

(עדכון) - יום לאחר שפורטוגל עשתה זאת - הצליחו גם ספרד ואיטליה לעמוד ביעדים שהציבו לעצמן בהנפקה ■ בספרד התקבלו ביקושים של יותר מפי 2 ובאיטליה - פי 1.4

ספרד הצליחה לגייס היום (ה') 3 מיליארד אירו באמצעות אג"ח המיועדות לפירעון בעוד 5 שנים. בכך הצליחה המדינה לעמוד ביעד שהציבה לעצמה.

הריבית לאג"ח נקבעה ברמה של 3.25% כאשר הריבית לאגרות חוב ל-10 שנים עומדת על 4.54%. ממשרד האוצר הספרדי נמסר כי נרשמו ביקושי יתר של פי 2.1, כלומר מעל 6 מיליארד אירו - גבוה משמעותית מביקושי היתר בהנפקה הקודמת שעמדו על כ-1.6 בחודש נובמבר.

מאוחר יותר הודיעה איטליה כי הצליחה לגייס 6 מיליארד אירו - מחציתן באג"ח ל-5 שנים ומחציתן ל-15 שנה. הביקושים שנרשמו היו גבוהים פי 1.4 מההיצע.

עוד באירופה, היום צפויות להתפרסם החלטות הריבית בבריטניה ובאיחוד האירופי - אשר על פי הצפי המוקדם צפויות להיוותר על כנן. המשקיעים צפווים להתייחס יותר לנאומים של שני נגיד הבנק - שיתייחסו לסוגיית רכישות האג"ח של מדינות באיחוד האירופי, ובמקרה של הבנק האירופי - להיערכות הקיימת לחילוץ מדינות הנתונות תחת לחצים פיננסיים.אתמול,

כזכור, אתמול פורטוגל הצליחה לגייס סכום כולל של 1.25 מיליארד אירו בהנפקת אג"ח - 650 מיליון אירו באגרות שמועד פרעונן נקבע לשנת 2014 ו-600 מיליון אירו נוספים באג"ח המיועד להיפרע בשנת 2020. הסכום שגוייס מצוי בקצה העליון של הטווח שהציבה לעצמה הממשלה בפורטוגל, וההנפקה אף זכתה לביקושי יתר של פי 3.2.

צרו איתנו קשר *5988