הנקראות ביותר

ארה"ב: עסקאות הנדל"ן הגרועות ביותר של הסלבריטאים

איך הפסידה סקרלט ג'והנסון 2 מיליון דולר ב-3 שנים? בכמה קנה לני קרביץ את הדופלקס בסוהו, בכמה שיפץ וכמה קיבל בסוף? ■ העסקאות הכושלות ביותר: של השחקן ניקולאס קייג'

לא משנה עד כמה הם מפורסמים, גם הסלבריטאים בארה"ב מושפעים מכוחות השוק בדיוק כמו כל אחד אחר. הידוענים, שלרוב צוברים נכסים רבים בזכות עושרם, אולי יכולים להמנע ביתר קלות מהפסדי ענק ממכירת בתיהם, אך אין זה אומר כי הם חסינים מירידה חדה בשווי נכסיהם או ממכירת נכסים בהפסד צורב. האתר Business insidr בחן מיהם הידוענים שעשו את עיסקאות הנדל"ן הגרועות ביותר.

לשחקנית סקרלט ג'והנסון היתה וילה משנת 1931 בסיגנון ספרדי המשתרעת על שטח של 4,300 רגל רבוע בגבעות לוס אנג'לס שגם עברה תחת ידיה שיפוץ ושידרוג, אך שוויה צנח תוך 3 שנים מ-7 מיליון דולר בהם רכשה את הוילה ב-2007, לפחות מ-5 מיליון דולר בתמורה להם מכרה אותה.

לני קרביץ, אשר הדופלקס שלו בסוהו של ניו יורק משתרע על פני שטח של 6,000 רגל רבוע וכולל 5 חדרי שינה ו-7 חדרי שירותים נרכש בתמורה ל-17 מיליון דולר, ב-2001, בזמן בו רשם קרביץ לזכותו 4 זכיות רצופות כאמן המקליט (גבר) הטוב ביותר בטכס הגראמי. שלוש שנים לאחר מכן (ולאחר שבנייני התאומים בניו יורק כבר לא סימנו את קו הרקיע), הוצע הבית למכירה בכ-13 מיליון דולר, משלא נמכר הבית קרביץ השקיע בשיפוצו עוד מיליון דולר ב-2006, והעלה את שוויו ל-19.5 מיליון דולר, אך כעבור 4 שנים ומשבר נדל"ן שיכנע סוכן הנדל"ן את קרביץ להוריד את מחיר הבית שוב ל-14.9 מיליון ד' - בתמורה למחיר זה רכשו בשנה שעברה את הבית האמור הזמרת אלישיה קיז וה-Swizz Beat.

השחקן ניקולאס קייג' גם הוא מתברג ברשימה המפוקפקת, כאשר ביתו בניו פורט ביץ' שבקליפורניה שעליו שילם 1.7 מיליון דולר מוצע למכירה בפחות ממיליון דולר ואחוזתו ברוד איילנד שנרכשה בתמורה ל-15.7 מיליון דולר מוצעת למכירה ב-7.8 מיליון דולר בלבד - אולי זה נשמע מופרך אך זה מה שקרה לההרפתקאה הנדל"נית של קייג' בפחות מ-3 שנים. ובכך לא מסתיים סיפור הסתבכותו של קייג' בתחום הנדל"ן כאשר ב-2009 הקפיאו רשויות מס הכנסה בארה"ב נכס שלו בלואיזיאנה בטענה כי הוא חייב להם 6 מיליון דולר בעבור רכישות שביצע בשנת 2007, וכתוצאה מכך נמכרו שני בתים שהיו ברשותו בניו אורלינס, שכל אחד מהם נרכש ב-3.5 מיליון דולר, בתמורה לסך כולל של 4.5 מיליון דולר, בית נוסף בלאס וגאס שנרכש ב-8.5 מיליון דולר נמכר ב-5 מיליון דולר ודירה במנהטן ששוויה 9.5 מיליון דולר נמכרה ב-7.5 מיליון דולר. אבל המכה הקשה ביותר של קייג' היתה בבל-אייר, שם נמכרה אחוזה שרכש ב-35 מיליון דולר ושעוקלה בתמורה ל-10.5 מיליון דולר.

חברת המידע לתחום הנדל"ן בארה"ב RealtyTrac מצאה כי בשנה החולפת עלה מספר עיקולי הבתים בארה"ב לשיא של 1.05 מיליון בתים, כך ש-26% מסך הבתים שנמכרו ב-2010 היו בתים מעוקלים, ותהליך זה צפוי להימשך גם בשנה הקרובה לאחר שב-2010 קיבלו 2.9 מיליון בעלי בתים צווי עיקול. נציין כי בינואר האחרון ירד מחירו החציוני של בית בארה"ב ל-158,800 דולר לעומת 198,100 דולר בשנת 2008.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות