פרטי המסיבה בארמון: מה לבשה קייט ומה אמרו הנואמים?

אחרי ש-2 מיליארד איש צפו בטקס החתונה, רק 300 איש זכו להיות במסיבה בארמון ■ קייט החליפה לשמלה פחות מפוארת אך עדיין מעוצבת ■ הנאום המרגש ביותר היה של הנסיך צ'ארלס

בריטניה מתעוררת ליום שאחרי ומשלימה את פרטי המסיבה בארמון: כמו לכל הכלות, גם לדוכסית קייט הייתה שמלה שנייה, פחות מסורבלת, למסיבת הריקודים. בזמן שמיליונים ברחבי העולם חגגו את החתונה באינספור אירועים והתכנסויות, 300 מחבריהם הקרובים של ויליאם וקייט כונסו בארמון בקינגהאם, כדי לרקוד אל תוך הלילה.

קייט מידלטון אנגליה חתונה שמלות / צלם: רויטרס
 קייט מידלטון אנגליה חתונה שמלות / צלם: רויטרס

המסיבה, אורגנה רשמית על-ידי אביו של ויליאם, הנסיך צ'ארלס, אך בפועל, הייתה באחריותו של הנסיך הצעיר והפרוע הארי. מדובר היה באירוע אינטימי יותר ובו בירך הארי את ברכת השושבין המסורתית לאוזני האורחים. אחרי כיבוד קל, החלו הריקודים.

למסיבה הזו החליפו כולם בגדים. בעוד הנסיך ויליאם הסתפק בטוקסידו סטנדרטי, קייט שלפה עוד שמלה מבית האפנה מקווין, אותו המקום ממנו קיבלה את שמלה החתונה עצמה. אחותה של קייט, פיפה, החליטה שלא ללבוש שוב לבן, כפי שלבשה בטקס החתונה, והסתפקה בשמלה בצבע ירוק.

בריטניה מתעוררת ליום שאחרי

מיד אחרי החתונה, לקח החתן את כלתו הטריה לסיבוב במכונית האסטון מרטין הקלאסית של אביו, עליה התנוססה לוחית רישוי מיוחדת עם הכיתוב "הרגע נישאו" (JU5T WED), אותה הדביק הנסיך הארי על המכונית.

על-פי המסופר בעיתונים, הנסיך תכנן להדביק קישוטים נוספים על הרכב, אך אביו, הנסיך צ'ארלס הזהיר אותו שלא יעשה נזק למכונית הקלאסית. עניין נוסף שנידון בהרחבה הוא הנאומים בקבלת הפנים, ובפרט אלו של צ'ארלס, הארי ווויליאם עצמו.

האורחים העידו כי הנאום המרגש ביותר היה של הנסיך צ'ארלס, בו אמר בהתרגשות שקייט היא הבת שמעולם לא הייתה לו. בנוסף, גם צ'ארלס וגם הארי התבדחו על חשבון קו השיער הנסוג של ויליאם. צ'ארלס גם אמר בבדיחות הדעת שכשיהיה זקן, בטח ידחוף ויליאם את כיסא הגלגלים שלו מעבר לצוק.

הנסיך ויליאם לא נשאר חייב לאביו ובנאומו אמר שאמנם קו שיערו נסוג, אך קו המותניים של אביו רק הולך ומתרחב. האורחים המשיכו לחגוג עד השעות הקטנות ורק בשלוש לפנות בוקר החלו לעזוב את ארמון בקינגהם שהוסב למועדון ריקודים בשביל הזוג המלכותי.

קייט מידלטון אנגליה חתונה שמלות / צלם: רויטרס
 קייט מידלטון אנגליה חתונה שמלות / צלם: רויטרס

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988