אזל המלאי של אייפד 2 בישראל; 3,000 יחידות נמכרו ביום

ב-iDigital אומרים כי הם פועלים במרץ לחידוש המלאי, וכי משלוח נוסף של מכשירים צפוי להגיע לחנויות בתוך כשבוע

חובבי הגאדג'טים בארץ הצליחו לחסל את מלאי האייפד 2 אותו החלה לשווק ביום שישי האחרון חברת iDigital נציגת אפל בישראל. בחברה הודיעו היום בבוקר (א') כי מכירות האייפד 2 בישראל היו מעל ומעבר לציפיות, וכי הביקוש הבלתי צפוי הזה הביא לסיום מלאי המוצרים.

ב-iDigital אומרים כי הם פועלים במרץ לחידוש המלאי, וכי משלוח נוסף של מכשירים צפוי להגיע לחנויות בתוך כשבוע. החברה מציעה למי שמעוניין לרכוש את המכשיר להיכנס לאחת מחנויות הרשת ברחבי הארץ, או לאתר החברה ולבצע הזמנה מוקדמת. עם הגעת המלאי החדש, יסופקו המוצרים על פי סדר ההזמנות.

הבהלה לאייפד 2 התחילה בשישי כבר בשש בבוקר, אז נעמדו אנשים מחוץ לחנויות iDigital, כאשר גם לקוחות נוספים הסתערו על רשתות ביג בוקס ואופיס דיפו.

המכירות ליום הראשון עברו את ה-3,000 יחידות, כאשר לדברי ערן תור, מנכ"ל iDigital, הדגם הפופולרי בארץ הוא בגרסת ה-32 ג'יגה גם בגרסת ה-WiFi וגם בגרסת הסלולר. מרשת ביג בוקס נמסר כי חצי שעה בלבד מפתיחת הסניפים כבר נמכרו מאות יחידות של המכשיר.

האייפד 2 התחיל להימכר בישראל באיחור לא רציני של כחודשיים, כאשר בעולם אנשים מתקשים למצוא אותו זמין לרכישה בחנויות. עלות האייפד 2 בדגם הבסיסי בעל חיבור לאינטרנט אלחוטי בלבד וזיכרון של 16 ג'יגה עומדת על 2,150 שקל, לעומת 1,700 שקל (500 דולר) בארה"ב ו-2,250 שקל (400 פאונד) באנגליה.

צריך לזכור שלמרות שמחירו הרשמי של האייפד 2 באמריקה הוא יותר זול מזה של ישראל, צריך להוסיף על המחיר הזה גם עלויות של מיסים אותן החברות בארה"ב לא מוסיפות למחיר הרשמי (העלות מתווספת רק במעמד הרכישה). כמו כן, הכנסה של האייפד לישראל, מחייבת גם תשלום נוסף במכס, מה שמצמצם את הפרש המחירים.

מי שמעוניין באייפד 2 גם עם חיבור סלולר, ישלם עבור הדגם עם ה-16 ג'יגה 2,800 שקל לעומת 2,150 שקל (630 דולר) בארה"ב ו-2,810 שקל (500 פאונד) באנגליה. לדברי תור, "למעלה מ- 30 אלף אייפדים מהדור הקודם נמכרו מאז השקתם בארץ לפני 4 חודשים, נתון מרשים שמצביע על אחוז החדירה הגבוה ביותר באירופה ביחס לגודל האוכלוסייה".

צרו איתנו קשר *5988