מפגינים בסוריה: "הצבא אוסר עלינו ללכת למסגד"

על רקע קריאות המפגינים לצאת ל"יום זעם" נוסף נגד משטרו של הנשיא אסד, נערך צבא סוריה בכוחות מתוגברים על מנת לדכא את ההפגנות ביד קשה

בסוריה נערכים היום (ו') ל"יום זעם" נוסף, במסגרתו צפויות להתחדש המהומות וההפגנות נגד משטרו של הנשיא בשאר אסד, בתום תפילות יום השישי. לשם כך, נערכים כוחות צבא מתוגברים וכוחות הביטחון הסוריים כבר מאתמול - על מנת לדכא ביד קשה את ההפגנות הצפויות.

השבוע האחרון נפתח תחת הכותרת "שבוע הסרת המצור" מעל ערי סוריה המכותרות על ידי הצבא. במהלך השבוע נמשכו ההפגנות במספר מוקדים מרכזיים - ובהם בניאס, חומס ופרברי דמשק. אמש הודיע משרד הפנים הסורי כי "הפעולה הצבאית בדרעא הסתיימה וכוחות מתחילים לצאת מן העיר", אולם תושבי העיר העידו באמצעי התקשורת המזוהים עם המפגינים כי הנוכחות הצבאית המסיבית של כוחותיו של אסד עודנה מורגשת בעיר וסביבתה.

בשעות הצהריים פורסם בכלי התקשורת של המפגינים כי "כוחות הצבא מונעים את תנועתם של התושבים, וכן אוסרים על היציאה לתפילה במסגדים".

ההערכה היא כי אסד החליט להוציא מספר יחידות צבא מן העיר - במסגרת ההיערכות להפגנות הצפויות היום. בין היתר, נשלח תגבור לפרברי דמשק - שמטרתו לבצע מעצרים עוד בטרם ייצאו המפגינים לרחובות. פרשננו אהוד יערי הציג אמש במהדורה המרכזית תמונות ראשונות של העברת כוחות שיריון באמצעות רכבות לילה - ולא על מובילים לאור יום.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988