זינגה תגיש היום מסמכי הנפקה - תנסה לגייס 2 מיליארד דולר

ענקית משחקי הרשת צפויה להגיש היום מסמכים רשמיים לקראת הנפקתה ■ מורגן סטנלי יהווה החתם הראשי, בהנפקתה לפי שווי של יותר מ-15 מיליארד דולר

זינגה (Zynga), ענקית משחקי הרשת לרשת החברתית פייסבוק, צפויה להגיש היום (ד') מסמכים רשמיים לקראת הנפקתה בוול סטריט, כך על-פי דיווח ב"בלומברג", ממקור המהווה "משקיע בכיר" בחברת הסטארט-אפ. הראשון לדווח על הנפקתה הצפויה של זינגה הוא הבלוג של קארה סווישר (All Things Digital).

על-פי הדיווחים, זינגה בחרה בבנק ההשקעות מורגן סטנלי להוות החתם הראשי בהנפקה, כאשר גולדמן זאקס יהווה ככל הנראה אחד החתמים - בהנפקה אשר מטרתה לגייס יותר ממיליארד דולר מהציבור (על-פי דיווחים שונים, ייתכן והיקף הגיוס ינוע בטווח שבין 1.5 מיליארד דולר ל-2 מיליארד דולר). דובר זינגה, דני דודק, סירב להגיב לחדשות, כמו גם גורמים במורגן סטנלי ובגולדמן זאקס.

על-פי ההערכות, שוויה של זינגה מוערך על-פי דיווחים עדכניים ביותר מ-15.4 מיליארד דולר, כאשר את 2010 סיימה עם הכנסות מוערכות של 850 מיליון דולר, ורווח נקי של 400 מיליון דולר. מכירותיה של זינגה צפויות להגיע ל-1.5 מיליארד דולר השנה, אשר יסבו לחברה רווח נקי של מעל ל-500 מיליון דולר - כך מעריכים אנליסטים בשוק.

רק לשם השוואה, לינקדאין יצאה להנפקה לפי שווי של 4.5 מיליארד דולר והכפילה את שוויה ביום המסחר הראשון בוול סטריט, כאשר הרווח הנקי השנתי שלה עומד על כ-15 מיליון דולר בלבד.

זינגה, שהוקמה בשנת 2007, מפתחת אפליקציות משחקים חברתיות, ועיקר ההכנסות שלה מגיע מרשתות חברתיות, בהן המשחקים שלה זוכים לפופולריות הרבה ביותר, כגון פייסבוק ו-Myspace. נכון להיום ישנם יותר מ-247 מיליון משתמשים פעילים שמשחקים במשחק כלשהו של זינגה בפלטפורמות השונות מדי חודש.

המפורסמים שבמשחקיה הם כמובן Farmville (פארמוויל) המדמה עולם וירטואלי שבו השחקנים מנהלים סוג של משק חקלאי וצוברים נקודות על ההתפתחות וההתרחבות של המשק שלהם, וכן גם Texas Hold'Em Poker (טקסס הולד'ם פוקר) המאפשר משחקי פוקר בין גולשי הרשתות החברתיות. האפליקציה האחרונה שהשיקה החברה היא CityVille (סיטי-וויל), שבה משחקים 90 מיליון משתמשים פעילים מדי חודש.

צרו איתנו קשר *5988