הנקראות ביותר

רדיאנסי מתמזגת עם פוטומדקס לפי שווי של 175 מיליון דולר

ספקית פתרונות הלייזר לטיפול בעור פוטומדקס תתמזג עם חברת הציוד הרפואי רדיאנסי ■ בעלי המניות של רדיאנסי יקבלו מניות בחברה הממוזגת, ששוויה יעמוד על כ-230 מיליון דולר

ספקית פתרונות הלייזר לטיפול בעור, פוטומדקס (PhotoMedex), הודיעה אחה"צ על מיזוג עם חברת הציוד הרפואי הישראלית רדיאנסי (Radiancy). לפי ההסכם יקבלו בעלי המניות של רדיאנסי מניות בהיקף של כ-175 מיליון דולר בחברה הממוזגת, כך שיחזיקו ב-75% מהחברה החדשה ששוויה יעמוד על כ-230 מיליון דולר סך הכל.

רדיאנסי, שהוקמה בשנת 1998, מתמחה בתכנון, ייצור ושיווק של מכשירים לטיפוח העור לשימושים רפואיים ואסתטיים, המיועדים הן לשוק המקצועי והן לצרכנים ביתיים. החברה הוקמה בידי ד"ר ציון עזר ופיני שלו. הפרופיל הגבוה של החברה מגיע מהמשקיעים - הצמד לואיס פל ושלמה בר חיים - שנכנסו להשקעה בחברה בשנת 1999 לצידה של קרן יוזמה.

שניהם, נכנסים להגדרה של היזמים המוצלחים שידעה תעשיית המכשור הרפואי בישראל ואחראיים על שורה ארוכה של אקזיטים בתחום שכללו בין השאר את מכירת דיסק-או-טק לחברת קייפון תמורת כ-230 מיליון דולר ב-2007, מכירת ביוסנס לג'ונסון אנד ג'ונסון תמורת 400 מיליון דולר ב-1997, ואקס-טכנולוג'יס שנמכרה ב-2003 לגאיידנט ב-200 מיליון דולר.

על פי המספרים שפרסמה פוטומדקס, שנסחרת בנאסדק לפי 42 מיליון דולר, מכרה רדיאנסי בשנת 2010 בהיקף של 96 מיליון דולר עם רווח נקי של 25 מיליון דולר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות