מרגול נגד מפגיני האוהלים: "מפונקים שרוצים רק את ת"א"

מרגלית צנעני לגלי צה"ל: "במשך שנים מחיתי, אבל קראו לי בכיינית מקצועית. אמרו לנו 'לכו לעבוד, תעשו פחות ילדים ותפסיקו לשתות עראק'"

"אני מסתכלת על המחאה בשוויון נפש, אפילו עם קצת שמחה לאיד" - כך אומרת הזמרת מרגלית צנעני. לדבריה, "במשך שנים מחיתי, אבל קראו לי בכיינית מקצועית. אמרו לנו 'לכו לעבוד, תעשו פחות ילדים ותפסיקו לשתות עראק' בתגובה".

בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל, הסבירה הזמרת כי "ליבי יוצא על המוחים - הרי זה מגעיל שאדם בן 35 לא יכול להרשות לעצמו קורת-גג סבירה - אבל מצד שני, מי שהבעיר את הלהבה הנוכחית זה לא אנשי הפריפריה, אלא ליבת הנוער של תל-אביב, שהם בדיוק מי שצחק עליי בעבר".

"לעבוד בלי להצליח לגמור את החודש זו לא המצאה חדשה", טוענת מרגול, "זה בדיוק מה שהיה אצלנו - אבל לא האמינו שאנחנו עובדים קשה. מי שהתחיל את המחאה הנוכחית הם, בחלקם, ילדים מפונקים שמוכנים לגור אך ורק בתל-אביב. הרגליים שלי לא נמשכות למאהל".

"מסעודה הייתה רעה לרייטינג, וזו התוצאה"

"מה שהוביל למצב הזה זו הסגידה של השנים האחרונות לטייקונים ומגדלי היוקרה", המשיכה מרגול, "לצלם מצוקה, מסעודה עם מקרר ריק, זה רע לרייטינג - וזו התוצאה. איפה החינוך לעבודה ויושר? איפה הצניעות? מעולם לא קניתי את כל הבועות האלה של ההיי-טק".

"אני רבה על הנושא הזה מדי יום עם גל אוחובסקי", הוסיפה הזמרת, "הרציונל שלי מבין על מה המחאה. בנשמתי אני אדם שחושב שזכות האדם הבסיסית היא שתהיה לו דירה, שהמדינה תתערב ותדאג לו קצת. אבל אני לא יכולה לשקר - הלב שלי לא נמצא בהפגנה הזו".

הזמרת הוותיקה משיקה סינגל חדש, "מקצב במרוקאית", לקראת אלבום חדש, שנתיים בלבד אחרי אלבומה הקודם. "אני אוהבת את הלחץ של העבודה המרובה והזמן הדוחק", הסבירה, "צריך היות סוג של שד כדי להספיק הכול - אבל אני נהנית מחדוות העשייה".

צרו איתנו קשר *5988