מאיר אברג'יל משתחרר ממאסר בארה"ב - וחוזר לישראל

העבריין שהואשם בארה"ב יחד עם אחיו בניהול ארגון פשע חתם אתמול על הסדר טיעון שבו הודה שסחט את האחים אסי וחי ועקנין ■ כבר בשבוע הבא הוא ישוב ארצה - כאדם חופשי

העבריין מאיר אברג'יל, שהואשם בארצות הברית יחד עם אחיו יצחק בניהול ארגון פשע, חתם על הסדר טיעון שבמסגרתו הודה בסחיטת האחים אסי וחי ועקנין. על אברג'יל נגזרו 42 חודשי מאסר בפועל שאותם כבר ריצה. משמעות הדבר היא כי כבר בשבוע הבא הוא צפוי לשוב לישראל - כאדם חופשי.

הסדר הטיעון בפרשה נרקם במשך חודשים ארוכים. הוא דרש מאברג'יל הודאה בסעיפי האישום שיוחסו לו - סחיטה באיומים של האחים אסי וחי ועקנין, כחלק מפעילות ארגון הפשיעה שעמד בראשו יחד עם אחיו יצחק. בתמורה, הובטח לו שחרור כמעט מיידי. אברג'יל עצמו, כצפוי, מעודד מאוד מההתפתחויות בעניינו: "אני חף מפשע", הוא הצהיר. "אפילו התובע יגיד לך את זה".

התיק נגד מאיר אברג'יל היה ככל הנראה רופף למדי. זו הסיבה שהאמריקנים, בתיאום עם פרקליטות המדינה בישראל, הסתפקו בבקשה לגזור על העבריין 42 חודשי מאסר שאותם כבר ריצה. תחילה הוא סירב להודות בעבירות המיוחסות לו ודרש שהעסקה עמו תכלול הסדר גם עם אחיו יצחק, אבל האמריקנים התעקשו על כך שהאח אכן ירצה 10 שנים מאחורי סורג ובריח. כמו אחיו, טען יצחק: "אני חף מפשע והם יודעים את זה. אני אלך הביתה".

מה שהביא לחתימה אתמול על הסדר הטיעון כפי שהוא היה מפנה שחל בעמדתו של מאיר אברג'יל. הוא צפוי לשוב ארצה כבר השבוע הבא ולהשתחרר. על פרק הזמן שהעביר במה שבנסיבות אחרות מכונה "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" אמר: "אני שונא את אמריקה. לא רוצה להישאר באמריקה. לא חשבתי להיות באמריקה ואין שום סיכוי שאני אעשה עבירה באמריקה".

צרו איתנו קשר *5988