העובדת הזרה של משפחת נתניהו תפוטר "בגלל רשלנות"

(עדכון) - לשכת רה"מ: "כל אדם שהיו נוהגים בצורה כה רשלנית בהוריו היה מסיים את עבודת המטפלת" ■ מוקדם יותר האשימה לשכת רה"מ את המטפלת בהתפרצויות זעם ורשלנות

העובדת הזרה מנפאל טרה, אשר טיפלה באביה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, תפוטר - כך פרסמה הערב (ד') לשכת ראש הממשלה. ברקע - המטפלת מנפאל טוענת כי נפצעה בידה ובפניה במהלך ויכוח עם שרה נתניהו.

"משפחת נתניהו החליטה לסיים את עבודתה של העובדת הזרה טרה, וזאת בשל הרשלנות המתמשכת בטיפול באביה הקשיש והחולה של הגברת נתניהו", נכתב בהודעה שפירסה לשכת ראש הממשלה. "על הרשלנות הסיעודית של העובדת בטיפול במר בן-ארצי בן ה-96 העידו גם רופאיו של האב וגם העובדת הסוציאלית".

עוד הוסיפו בהודעה כי "כל אדם שהיו נוהגים בצורה כה רשלנית בהוריו הקשישים היה כבר מזמן מסיים את עבודתה של מטפלת כזאת. גם למשפחת נתניהו יש את הזכות להחליף עובדים רשלניים שאינם נותנים טיפול בסיסי להוריהם הקשישים".

"התפרצויות זעם"

מוקדם יותר היום משרד ראש הממשלה פרסם הודעה יוצאת דופן, המתייחסת לדיווחים כי עובדת זרה מנאפל, אשר טיפלה באביה של שרה נתניהו, נפצעה בידה ובפניה במהלך ויכוח עם אשת ראש הממשלה.

האישה, עובדת זרה בשם טרה קומרי אשר מוצאה מנפאל, שטיפלה באביה של שרה נתניהו, שוכרת כעת עורך דין בגין התקיפה לכאורה שלטענתה התרחשה כלפיה בבית משפחת נתניהו.

בלשכת ראש הממשלה מיהרו אמש (ב') לדחות את טענותיה של העובדת, וכעת יצאו בהודעה עם שתי עדויות נוספות, המעידות כביכול על התפרצויות הזעם והטיפול הרשלני של המטפלת במהלך טיפולה בשמואל בן-ארצי, אביה של שרה.

וכך מתאר את התגלגלות העניינים מקורב למשפחת בן-ארצי, אשר היה לדבריו עד לטיפול הרשלני של העובדת הזרה: "לפני יותר מחודשיים היה מר בן-ארצי מאושפז, ואשתי ואני ביקרנו אותו בבית-החולים. הוא אמר לנו שאין הוא חפץ שעובדת הסיעוד, עובדת נפאלית בשם טרה, תעשה את המלאכה הזאת. אני התנדבתי להישאר ולהתפלל איתו בתקופת אשפוזו, אך מיד התחוור לי שעלי להישאר עימו הרבה מעבר לתפילה. זאת משום שהמטפלת מזניחה את אחריותה אליו, וחשוב שאהיה שם לעשות את מה שהיא אינה עושה.

"לא הופתעתי. נהגתי לבקר את מר בן-ארצי מדי פעם בדירתו לפני האשפוז, ותחת טיפולה של טרה הייתה הדירה תמיד מלוכלכת ולא נעימה. כשהדייר בן 90 ויותר, הניקיון הופך להיות עניין של בריאות. חששתי מהמצב בו הוא התגורר. בבית-החולים טרה לא ניהלה רישום של מה המטופל שלה אכל, אף שנתבקשה לעשות זאת על-ידי התזונאית. היא החלה להוציא אותו לטיולים בחצר, רק לאחר שאני התחלתי לעשות זאת בעצמי בלעדיה. הערתי לטרה שהיא מזניחה את אחריותה, ועל הערה זאת היא כעסה".

על-פי ההודעה, "הגברת נתניהו העירה למטפלת, וזאת הגיבה בפרץ זעם בלתי נשלט, תוך שהיא מפילה עצמה על הארץ וחובטת עצמה ברצפות וברהיטים. גברת נתניהו, שחששה מפרצי זעם אלה, הזעיקה את אנשי הביטחון, שהגיעו תוך שניות ספורות".

להלן הדברים שנמסרו ממפקד האבטחה, על-פי ההודעה: "במהלך הכנות ליציאת הגברת, נשמעו צעקות: 'אבטחה... ביטחון'. המאבטח הצמוד, שסבר כי מדובר באירוע ביטחוני, הגיע תוך שניות למקום. התמונה שנגלית לעיניו היא שמר בן-ארצי ישוב בכיסאו, והמטפלת שרועה על הרצפה תוך שהיא חובטת עצמה במרצפות וברהיטים באקסטזה.

"רעיית ראש הממשלה עומדת במרחק מטר, מטר וחצי ממנה. המאבטח מוציא את רעיית ראש הממשלה לחדר אחר ומבחין כי אצבעה של המטפלת פגועה. הוא מקבל הנחיות לוודא מול עובדי משק-הבית מתן טיפול רפואי למטפלת טרה. בעזרת עובדת משק-הבית הוא מפנה את טרה ומעביר את המשך הטיפול לעובדי הבית".

בהודעה נכתב לסיכום כי מדובר ב"מטפלת רשלנית, נתונה בפרצי זעם, שלא מילאה את תפקידה בטיפול במר בן-ארצי. כך קרה גם במקרה האמור".

לאחר מכן פרסמה הלשכה הודעה נוספת בדבר אירועי הבוקר: "במהלך שעות הבוקר יצאה המטפלת הסיעודית מבית ראש הממשלה, כשהיא מותירה את מר שמואל בן-ארצי מופקר לבדו בחדרו. באותה שעה התראיינה ככל הנראה העובדת הזרה לאחת מרשתות הטלוויזיה הישראליות, מחוץ למעון הרשמי. שעה קלה אחר-כך, כשביקש הקשיש בן-ארצי, בן ה-96, לנוע ממקום למקום בחדר, לא נמצא לו סיוע. הוא איבד את שיווי-משקלו ונחבט בכסא שעמד בחדר. הוא סבל מכאבים בגבו, וצוות הבית הזעיק סיוע רפואי".

בהודעה נמסרה עדותו של רופא המשפחה, ד"ר צבי הרמן-ברקוביץ, שהגיע בהמשך: "הוזעקתי בדחיפות, לאחר שהיה חשש שכאבי הגב מהם סובל מר בן-ארצי הם פועל יוצא של סדק בגבו. הבנתי מהמטופל שהוא נתקל בכיסא וסובל מכאב עז. אבחנתי בגבו מכה יבשה. נתתי לו תרופות הרגעה והוריתי לו לשכב. מדובר בהתרשלות של המטפלת, שהותירה את המטופל הסיעודי לבד בחדרו, כשהוא נזקק לעזרה בתנועה ממקום למקום".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988