נתניהו: "שחרור גלעד שליט - מההחלטות הקשות שקיבלתי"

ראש הממשלה במכתב אישי למשפחות השכולות: "אני מבין ומכיר את כאבכם. אני מבין את הקושי לעכל שבני העוולה שביצעו את הפשע הנפשע נגד יקיריכם לא ישלמו את מלוא המחיר המגיע להם"

‏יממה לפני חזרתו הצפויה הביתה של החייל החטוף גלעד שליט, לאחר אישור עסקת חילופי השבויים שכללה שחרורם של כ-1,027 אסירים ואסירות בטחוניים שאחראים על מספר רב של פיגועים בישראל, ובכך אחראים גם ליצירתן של משפחות שכולות רבות בישראל - ראש הממשלה בנימין נתניהו פונה במכתב אישי למשפחות השכולות.

"משפחות יקרות, אני כותב אליכם בלב כבד. אני מבין ומכיר את כאבכם", כותב נתניהו ומוסיף: "אני שייך למשפחת השכול של נפגעי ונופלי הטרור, אחי נפל במבצע לחילוץ בני ערובה באנטבה. אני יודע שאתם מצויים בתחושה קשה, שפצע השכול נפער שוב בימים אלה, שהמחשבות אינן מרפות.

"בלבטים הרבים שליוו אותי לאורך כל המשא-ומתן להסכם להחזרתו של החייל השבוי גלעד שליט, הייתם במחשבותיי כל הזמן. ההחלטה בעניין שחרור גלעד שליט היא מן הקשות שקיבלתי. היא קשה לי מן הטעם שהיא קשה לכם, בני המשפחות היקרים. בהחלטה להחזיר את גלעד הביתה עמדה לנגד עיניי המחויבות של ראש ממשלת ישראל להחזרת חייל שנשלח בשמה של המדינה להגן על אזרחיה. גם אני, כשיצאתי להילחם בשם מדינת ישראל, ידעתי תמיד: מדינת ישראל לא מפקירה את חייליה ואזרחיה", כותב נתניהו.

ראש הממשלה מוסיף: "מול הרצון העז להחזיר חייל שבוי הביתה, עמד לנגד עיניי הצורך לצמצם את המחיר הכבד שמדינת ישראל נדרשה לשלם עם חטיפתו של גלעד שליט לפני למעלה מ-5 שנים. עם זאת, אני יודע שהמחיר הוא כבד במיוחד עבורכם. אני מבין את הקושי לעכל שבני העוולה שביצעו את הפשע הנפשע נגד יקיריכם לא ישלמו את מלוא המחיר המגיע להם. ברגעים אלה אני מקווה שתמצאו נחמה, בכך שאני ועם ישראל כולו מחבקים אתכם ומשתתפים בכאבכם", כתב נתניהו למשפחות השכול.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988