הנקראות ביותר

השת"פ בין פלייטק לשותפתה על סף פיצוץ: עובדי הסניף בת"א נטשו את עבודתם

William Hill Online, המיזם שבו יש לפלייטק 29%, מעסיק בסניפו בתל אביב 185 אנשי שיווק ותמיכה טכנית *המחאה התעוררה על רקע פרישת מנהל הסניף, אייל סנוף *מנכ"ל William Hill: "טדי שגיא הוא היחיד שיכול לשים סוף למרד העובדים בשיחת טלפון אחת" / טלי ציפורי

הנה משהו שאנו לא רואים כל יום, ואפילו לא כל חודש. עובדי חברת הייטק מקומית מוחים על אחת מהחלטות ההנהלה, ולא מגיעים לעבודתם. בלי ועד עובדים לוחמני, בלי הפגנות רועשות ובלי אוהלים בשדרות רוטשילד. פשוט קמים ונוטשים את מקום העבודה.

המקום: תל אביב; הזמן: יום ראשון שעבר. עובדי המיזם המשותף לפלייטק הישראלית (Playtech), מפתחת הפלטפורמות מבוססות התוכנה עבור אתרי הימורים מקוונים, ולשותפתה האנגלית William Hill, מחברות ההימורים הלא מקוונים המובילות בעולם, נטשו ביום ראשון שעבר את עבודתם, במחאה על פרישת מנהל הפעילות המקומית, אייל סנוף, ועל כוונת William Hill להעביר את הפעילות המקומית למקלט המס גיברלטר.

תזכורת קצרצרה. לפני שלוש שנים חברה פלייטק, שבבעלות המיליארדר טדי שגיא, ל- William Hill, והקימה עימה פעילות של הימורים מקוונים תחת הכותרת William Hill Online. האחרונה קיבלה 71% מהחברה שהוקמה, ואילו פלייטק קיבלה 29%, והשתיים יצאו לדרך. בחלוף הזמן הפכה WHO לתרנגולת שמטילה ביצי זהב, ושתי החברות נהנו מהצמיחה העקבית בהכנסותיה וברווחיה.

פלייטק, כפועל יוצא, הקימה בתל אביב מרכז שיווק ותמיכה טכנית למיזם, וזה מעסיק כרגע 185 עובדים - מספר לא מבוטל של אנשים שהתבררו לפני כשבוע כלוחמניים למדי.

השמועות קוממו את העובדים

קיראו עוד ב"גלובס"


ועל מה מחו אותם 185 עובדים? ובכן, כמה ימים קודם לכן פרש מתפקידו אייל סנוף, מנהל הפעילות המקומית, על רקע חילוקי דעות עם William Hill, ולפי הידוע מתכנן סנוף לתבוע את האחרונה בטענה כי הפרה את הסכמיה עימו והפכה את עבודתו בחברה לבלתי נסבלת. אם לא די בכך, שמועות על כוונת החברה האנגלית לסגור את הסניף הישראלי ולהעביר את פעילותו לגיברלטר פשטו במשרדים התל אביביים כמו אש בשדה קוצים, ועוררו את מחאת כלל העובדים.

כפועל יוצא, ביום ראשון שעבר לא הגיעו עובדי הסניף הישראלי לעבודה, ובשני ימי העבודה העוקבים, שני ושלישי, התייצבו לעבודה פחות מ-20 איש, וזאת גם לאחר שמנכ"ל WHO, הנרי בירץ', שלח לעובדי הסניף אי מייל שמבטיח את המשך העסקתם בחברה (ראו מסגרת). נכון לרגע סגירת הגיליון, עדיין לא ברור כמה עובדים הגיעו הבוקר לעבודה - אם בכלל.

למרות שהמייל של בירץ' שולל את סגירת הסניף הישראלי, ומדגיש חזור והדגש את המחויבות של WHO להמשך הפעלתו, מקורות יודעי דבר טענו באוזני המגזין eGaming כי WHO אכן נטלה בהדרגה סמכויות ממנהלים בכירים בסניף המקומי, כהכנה לקראת העברת פעילותו לגיברלטר. לסנוף עדיין לא מונה מחליף, ולנעליו נכנס באופן זמני ג'ים מולן, המשנה של בירץ', שהגיע בשבוע שעבר לארץ יחד עם מנכ"ל William Hill, ראלף טופינג, במטרה להשיב את הסדר על כנו. טופינג נפגש עם מקבילו, מור וויזר, מנכ"ל פלייטק, במהלך יום שישי האחרון.

נתקלו בדלת נעולה

והיכן פלייטק בכל הסיפור הזה? ובכן, החברה, שנסחרת בבורסה המשנית של אנגליה, הסתפקה בהודעה לעיתונות שפורסמה ערב החג, ובה צוין כי "פלייטק דנה עם William Hill על הבעיה שנוצרה. עדכונים נוספים ימסרו בהתאם". אך כפי הנראה - כבעלת מניות מיעוט במיזם - מעורבותה באי הסדר שנוצר הרבה יותר משמעותית ממה שמצטייר מתגובתה הרשמית.

סנוף, כך מתברר, מקורב לשגיא, והתפטרותו נבעה מחוסר נכונותו לספק ל- William Hill גישה יומיומית למערכות המחשוב של הסניף התל אביבי. William Hill לא ויתרה ואפשרה לסנוף להיעתר לבקשותיה עד 30 בספטמבר. סנוף לא ויתר, ושלושה ימים לפני מועד זה הגיש את התפטרותו.

המאבק של סנוף חלחל, כאמור, לשדרת עובדיו, ואלו לא הסתפקו בנטישת מקום העבודה. לפי הטלגרף הבריטי, כשמולן הגיע לסניף בתל אביב הוא נתקל בדלת נעולה ועובדיו אף חסמו את התקשורת הנייחת והניידת שבין מסדרונותיו. "סנוף טען בעבר שכל מטרתו היא להגן על האינטרס של שגיא במיזם", ציין מקור באוזני הטלגרף.

טופינג, מנכ"ל William Hill, לא ממש חשש להתבטא על שותפו למיזם, ולפי הטלגרף ציין כי "טדי שגיא הוא היחיד שיכול לשים סוף למרד העובדים בשיחת טלפון אחת".

ל-William Hill, נזכיר, יש אופציה לרכוש את חלקה של פלייטק במיזם, שאותה תוכל לממש באוקטובר 2013.

סכסוך זה עלול להקדים את המאוחר, ולשים סוף לרומן בן השתיים. פלייטק נסחרת לפי שווי של 941 מיליון דולר, לאחר שאיבדה כמחצית משוויה בשנה האחרונה.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!