השר איתן: "הדליפה מוכיחה - אסון המאגר הביומטרי בדרך"

השר מיכאל איתן בתגובה לפיענוח פרשת גניבת מאגר מרשם האוכלוסין: "אני מקווה כי כעת יילמדו הלקח ותיערך רביזיה כוללת בכל הקשור למאגר הביומטרי המסוכן וחסר התועלת"

בעקבות פיענוח פרשת גניבת מאגר מרשם האוכלוסין, קורא היום (ב') השר מיכאל איתן לעצור מיד את הקמת המאגר הביומטרי. השר איתן אמר היום כי "המדינה בונה פצצת זמן, שתתפוצץ לכולנו בפנים. אין חולק על כך שהמאגר הביומטרי מסוכן, אבל מבטיחים לנו הבטחות-שווא על מאגר סגור הרמטית ואבטחה חסרת תקדים. מי יתקע לידנו שלא יהיו עובדים ממורמרים גם בין עובדי המאגר הביומטרי שיפיצו את טביעות האצבע וצילומי הפנים של כולנו לכל עבר?

"המאגר הזה, כמו מאגרי מידע אחרים, וכמו מאגר רשות האוכלוסין המכיל את כלל הפרטים המזהים של אזרחי ישראל, ידלוף וייפרץ גם הוא, וזוהי רק שאלה של זמן. אני מקווה כי כעת יילמד הלקח, וכי תיערך רביזיה כוללת בכל הקשור למאגר הביומטרי המסוכן וחסר התועלת הזה".

השר איתן הוסיף כי "לכל ברור שיש צורך בתעודות ביומטריות, ואין בהן סכנה. לעומת זאת, משרד הפנים אינו מסביר לציבור מדוע הוא מקים בנוסף לתעודות מאגר ביומטרי מיותר ומסוכן, שאין בו שום צורך לפרויקט תעודות הזהות החכמות והביומטריות".

בשנת 2010 חוקק חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים בתעודות זיהוי ומסמכי מסע. כחלק מהחוק הנ"ל הוחלט על ניסוי במסגרתו יוקם מאגר ביומטרי, אשר יכלול את פרטי הזיהוי של אזרחי ישראל.

השר איתן מוביל את המאבק במאגר, שכן דליפתו האפשרית המאגר צופנת בחובו סכנות רבות לפרטיות ולבטחון המדינה, ואין בו צורך כדי להפעיל את מערך התעודות החכמות, הדרושות לישראל.

צרו איתנו קשר *5988