סרקוזי: "נתניהו שקרן, אני לא יכול לראות אותו יותר"; אובמה: "אתה מדבר? אני צריך להתמודד איתו כל יום"

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ונשיא ארצות הברית ברק אובמה ניהלו שיחה פרטית למדי וכינו את ראש הממשלה נתניהו שקרן ■ השניים לא ידעו כי בשל תקלה טכנית, כל העיתונאים באולם בכנס ה-G20 יכלו לשמוע את דבריהם

אתר אינטרנט צרפתי דיווח הלילה (ג') על שיחה פרטית שנערכה בין נשיא צרפת ניקולא סרקוזי לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, ובה חשפו השניים את מחשבותיהם על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במהלך השיחה, אמר סרקוזי לאובמה: "אני לא יכול לראות אותו יותר, הוא שקרן". הנשיא אובמה השיב לו: "אתה מדבר? אני צריך להתמודד איתו כל יום".

השיחה הפרטית נקלטה בטעות בעקבות תקלה טכנית בכנס של המדינות החברות הפורום ה-G20 בשבוע שעבר. על פי הדיווח, לאחר שנודע לעיתונאים שנכחו באולם כי ישנה תקלה טכנית, הם חיברו מיד את האוזניות שלהם למוניטורים כדי להאזין לשיחה הפרטית.

התקלה גרמה לכך שהשיחה נחשפה לשלוש דקות, ולאחר ההתבטאויות של שני המנהיגים על נתניהו, ביקש אובמה מסרקוזי לפנות לפלסטינים ולשכנעם לוותר על בקשתם להכרה מדינית באו"ם, לפחות באופן זמני. כמו כן הביע אובמה מורת רוח על כך שלא עודכן בנוגע להחלטתה של צרפת להצביע בעד הצטרפותה של הרשות לאונסק"ו.

למרות החשיפה המפתיעה, נקבע כי העיתונאים באולם לא ידווחו על השיחה הפרטית בין שני האישים, והדבר לא פורסם בתקשורת עד הלילה.