וירוס מסתורי בישראל: מצמוץ בלתי נשלט וחולשה ברגליים

לאחרונה התייצבו שלושה ישראלים בחדרי מיון שונים, סובלים מתופעות מוזרות של מצמוץ בלתי נשלט ורפיון שרירים ברגליים ■ עם זאת, נוירולוג בכיר מסביר כי למרות שמדובר בתופעה מוזרה - אין סיבה להיכנס לבהלה

וירוס מוזר החל לתקוף לאחרונה בישראל. שלושה בני אדם מאזורים שונים בארץ, שהגיעו לחדרי מיון, דיווחו על תסמינים מוזרים: מצמוצים בלתי נשלטים וחולשה ברגליים. בחלק מהמקרים, החולשה ברגליים מובילה לקשיים בהליכה. ובכל זאת, נוירולוג מומחה מרגיע: "אין טעם להילחץ".

"מדובר בתסמונת נוירולוגית מוכרת אך מאוד נדירה", מסביר פרופ' יואב צ'פמן, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. "התסמינים הם של אי יציבות, כמו אצל שיכור, קפיצות בידיים ובעיניים. נוירולוג רואה אולי שני מקרים כאלה בקריירה, וזה באמת מאוד מוזר שיש מקבץ כזה".

"בדרך כלל זה הולך עם סרטן", מסביר פרופ' צ'פמן, "אבל החולים האלה עברו בירור מלא ואין להם סרטן בשום מקום, אלא הם נחשפו לווירוס". הרופא מסביר כי למעשה מדובר בסיבוך של וירוס חורפי יחסית נפוץ, אך מכיוון שמדובר בווירוס, התסמינים יחלפו רק בעוד מספר חודשים.

"אני לא רואה סיבה לבהלה", מסביר צ'פמן ומרגיע: "אולי ארבעה או חמישה אנשים יסבלו מהסיבוך הזה במהלך החורף, וגם להם התסמינים יעברו".

צרו איתנו קשר *5988