דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

ביקורת על מינוי היועץ ליישום מסקנות ועדת חייק

משרד האוצר אינו "נלהב" מהתוכנית של משרד התקשורת למנות את פרופ' ראובן גרונאו לתפקיד הפרויקטור ■ זאת בטרם יוחלט סופית כיצד מתכוונים במשרד לממש את הדוח

משרד האוצר אינו "נלהב" מהתוכנית של משרד התקשורת למנות את פרופ' ראובן גרונאו לתפקיד הפרויקטור ליישום מסקנות ועדת חייק, וזאת בטרם יוחלט סופית כיצד מתכוונים במשרד לממש את הדוח - כך נודע ל"גלובס".

גרונאו מיועד לשמש כיועץ לאגף הכלכלה במשרד התקשורת, ולבחון את ההמלצות שצפויה להגיש חברת הייעוץ הבינלאומית פרונטיר בנושא תמחור השוק הסיטונאי החדש. השוק הסיטונאי אמור לקום כתחליף להפרדה המבנית הנהוגה בין בזק לבין החברות-הבנות שלה.

על המינוי החליט שר התקשורת, משה כחלון, שככל הנראה לא התייעץ על כך עם נציגי האוצר. גורמים המעורבים בנושא אמרו ל"גלובס" שהעובדה שהדמויות הרלוונטיות באוצר, שאיתם עבד כחלון על השינויים בשוק התקשורת, התחלפו, לא צריכה למנוע ממנו לשמוע את עמדת האוצר.

עיקר הביקורת שמעבירים הגורמים על כחלון מתייחסת לכך שהבחירה בגרונאו לא נעשתה בשיתוף האוצר. נוסף לכך מובעת פליאה על מינויו, כמי שדווקא התנגד לדוח. עם זאת, אין מדובר בביקורת אישית נגד גרונאו ואין כוונה להתנגד למינוי. ניתן להעריך כי עם ההחלטה למנות את גרונאו לתפקיד, קיבל כחלון את הביקורת שהשמיע כלפי הדוח.

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות