טורקיה במסר לאיראן: פיגוע נגד ישראלים? לא בשטחנו

פרטים חדשים נחשפים בעקבות אזהרת המסע לטורקיה ■ "מעריב" מדווח הבוקר כי גורמים בטורקיה שקיבלו דיווח מישראל לפיו כוחות איראניים ינסו לבצע פיגוע בשטחה, העבירו מסר למשמרות המהפכה שימנעו מוצאה לפועל של תקיפת ישראלים

לאחר אזהרת המסע לטורקיה שפרסם המטה לביטחון לאומי, מדווח הבוקר (ד') העיתון "מעריב" כי במקביל העבירה טורקיה מסר לאיראן - בו הזהירה את הרפובליקה השיעית שלא תבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות בשטחה.

על פי הדיווח, המסר הועבר ישירות לכוח "אל קודס" במשמרות המהפכה, שאמון על הוצאה לפועל של פעולות טרור כנגד ישראל. בין השאר, אחראים אנשי הארגון לפיגוע בחודש שעבר בהודו, ולניסיונות הפיגוע בתאילנד וגאורגיה.

העיתון הטורקי "זמאן", הוסיף כי ככל הנראה העבירו זרועות המודיעין הישראליות דיווח מדויק לעמיתיהם הטורקים על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגוע כנגד מטרה ישראלית, כאשר טורקיה מעוניינת להימנע מעליהום אפשרי מהקהילייה הבינלאומית במקרה שאכן היה יוצא הפיגוע לפועל.

אזהרת המסע: פיגוע בימים הקרובים

המטה ללוחמה בטרור פרסם אמש אזהרת מסע מיידית לישראלים שבכוונתם לנסוע לטורקיה. על פי ההודעה, בכוונת גורמי טרור לבצע פיגוע נגד יעדים ישראלים או יהודים בטורקיה כבר במהלך הימים הקרובים.

לפיכך, המלצת המטה ללוחמה בטרור לציבור בישראל הינה להימנע מביקור בטורקיה.

ארדואן תוקף: די לרצח העם בעזה

מוקדם יותר קרא ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן לאזרחי ישראל לקום ולהביע התנגדות נוכח רצח העם שמבצעת ממשלת ישראל ברצועת עזה. נדגיש, כי אין קשר בין אזהרת המסע לבין הדברים שאמר ארדואן בכינוס של מפלגת הצדק והפיתוח היום באנקרה. ארדואן פנה ישירות אל העם בישראל והפציר בהם לומר "די" למעשי הטרור של ממשלות ישראל. עוד הוסיף כי "ישראל ממשיכה לשפוך דם במזרח התיכון למרות פניותיה ואזהרותיה של טורקיה שלדבריו תמשיך לעמוד לצד הפלסטינים שסובלים כבר שנים מחוסר צדק".

"ישראל מבצעת באופן שיטתי רצח עם בפלסטינים כבר מראשית המאה ה-20", הצהיר ארדואן. "הייתי רוצה לחזור פעם נוספת על קריאתי לממשלת ישראל לשים סוף להתקפות הלא אנושיות על שטחי הרשות ורצועת עזה".

ארדואן ציין כי הוא "פונה לאזרחי ישראל שבעצמם נפלו בעבר קורבן לרצח עם לקום ולהתנגד לפעולות הממשלה". לסיכום אמר כי "עליהם לדרוש את הפסקת מעשי הטרור נגד העם הפלסטיני".

צרו איתנו קשר *5988