אשטון: "אין קשר בין עזה לרצח בצרפת, לא התכוונתי לכך"

(עדכון) - בעוד ברחבי העולם מגנים מנהיגים את אירוע הירי בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, בחרה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון להשוות בין הרצח המזעזע לבין הנעשה ברצועת עזה ובסוריה

בעוד ברחבי העולם ראשי ממשלה ומנהיגים מגנים את הטבח המזעזע בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, ישנם מי שמוצאים לעשות השוואות מגונות. שרץ החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון מצאה משום מה מקום להשוות בין הירי בבית הספר לנעשה ברצועת עזה ובסוריה.

במפגש שערכה אשטון עם ילדים פלסטינים בבריסל אמרה אשטון: "כשאנחנו חושבים על מה שקרה היום בטולוז, כשאנחנו נזכרים במה שקרה בנורווגיה בשנה שעברה, כשאנחנו יודעים מה קרה בסוריה, כשאנחנו יודעים מה קורה בעזה ובחלקים נוספים של העולם, אנחנו חושבים על בני הנוער שאיבדו את חייהם ואני מעוניינת לחלוק לם כבוד", אמרה אשטון.

שר החוץ אביגדור ליברמן המבקר בסין, אמר כי דבריה של השרה אשטון אינם ראויים וכי הוא מקווה שהיא תבחן אותם שוב ותחזור בה מן הדברים.

בעקבות התרעומת שעוררו דבריה אמר היום דוברה של אשטון כי "אין כל קשר בין המצב בעזה לרצח בטולוז - דבריה הוצאו מהקשרם".

מנהיגים ברחבי העולם גינו את הרצח מזכ"ל האו"ם באן קי מון גינה את האלימות ושלח את תנחומיו למשפחות הקורבנות, יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן הגדיר את אירועי אתמול כ"טרור במלוא מובן המילה". גם בארצות הברית הביעו זעזוע מן הפיגוע בטולוז.