רשות השידור ובזק חתמו על הסכם להוספת 150 משדרי FM

זאת בנוסף ל-90 המשדרים הקיימים ■ המשדרים החדשים יאפשרו לשידורי קול ישראל להיקלט גם באזורים פריפריאליים כמו בקעת הירדן, הערבה ויהודה ושומרון

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן-מנחם, ומנכ"ל חברת בזק, אבי גבאי, חתמו הבוקר (ד') על הסכם להוספת 150 משדרי FM בנוסף ל-90 המשדרים הפרוסים ברחבי המדינה.

המשדרים החדשים יאפשרו לשידורי הרדיו של קול ישראל להיקלט גם באזורים פריפריאליים כגון בקעת הירדן, הערבה, יהודה ושומרון ואחרים.

החלפת המשדרים תאפשר השלמת רפורמת התדרים, כך שלכל רשת יהיו 4 תדרים בלבד. עבודות התקנת המשדרים יחלו באמצע השנה הנוכחית ויימשכו מספר חודשים. על-פי הצפי, עד סוף השנה יתווספו משדרים חדשים, ומשדרים ישנים יוחלפו.

מערך משדרי ה-FM הארצי של רשות השידור כולל כיום 53 משדרים שמפעילה חברת בזק. על-פי תוכנית הפיתוח אמורים להתווסף כ-150 משדרים בפריסה ארצית, ויחד עם המשדרים אותן תציב חברת בזק יכלול המערך יותר מ-200 משדרים.

בשלב הראשון יתווספו 20 משדרים חדשים, ויוחלפו 15 אחרים בני 30 שנה. בנוסף, יוקמו שני אתרי שידור חדשים לחיזוק הכיסוי ביהודה ושומרון ובערבה - באפרת ובעין-יהב.

כמו כן, יוחלפו מערכי האנטנות בצפון הארץ, ורשת ההפצה תשודרג לרשת אתרנט מתקדמת המבוססת על קווי תמסורת של בזק עם גיבוי קליטה לוויינית.

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן-מנחם, אמר במעמד החתימה כי "מדובר בצעד ראשון לשדרוג טכנולוגי של רשתות הרדיו, כי רשתות קול ישראל חייבות להגיע לכל בית בישראל. השידור הציבורי חשוב וחייב להישמע ולהיקלט בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת".

יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, הוסיף כי "היום מתחיל שלב ההתחדשות הטכנולוגית של רשות השידור, שהוא חלק חשוב מתוכנית ההתחדשות הכללית. המהלך הוא חלק מהתפיסה שלנו שהשידור צריך להגיע לכל אזרח בכל מקום".

צרו איתנו קשר *5988