83% מהציבור: דיור מוזל - בתמורה למיצוי כושר השתכרות

כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש ■ ההפתעה: גם 36% מהחרדים תומכים במיצוי כושר השתכרות

83% מהציבור היהודי סבורים שיש להתנות הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות, כלומר להעניק אותן רק למי שעובד או מנסה לעבוד. רק 17% מתנגדים. כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון.

הסקר נערך בשבוע שעבר בקרב מדגם מייצג של 500 איש מקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת. 90% מהחילונים והמסורתיים ו-95% מהעולים תומכים בהתניית הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות. הפתעה גדולה: יותר משליש מהחרדים (36%) תומכים בכך. בחלוקה על פי מפלגות: 90% ממצביעי הליכוד תומכים בהתניית ההטבות לדיור בעבודה או ניסיון לעבוד, 89% ממצביעי ישראל ביתנו ו-64% ממצביעי הימין הדתי.

מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב אמר ש"הסקר מוכיח את התנגדות הציבור למדיניות הכניעה של הממשלה לתכתיבי אטיאס וגפני. ספק אם מישהו ממפגיני האוהלים העלה על דעתו שתוצאת ההפגנות בעד דיור בר השגה תהיה עוד הטבות בדיור לאברכים על חשבון שאר הנזקקים לדיור".

לדברי רגב, "הציבור מאס במכירת החיסול של תקציבי המדינה שעורכת הממשלה. רגב קרא לנתניהו ומופז להקים לאלתר ממשלה אזרחית שתיישם את מסקנות טרכטנברג במלואן, כולל מיצוי כושר ההשתכרות ואכיפת תוכנית הליבה בחינוך החרדי. רק כך אפשר יהיה להציל בזמן את עתיד הכלכלה והחברה הישראלית", אמר.

צרו איתנו קשר *5988