בשנה הבאה בירושלים? ליל סדר בחו"ל יעלה לכם פחות

זה לא רק פסק-זמן או במבה: בארה"ב ובאירופה מוצרי מזון לפסח נמכרים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מאשר בישראל

זה לא רק פסק-זמן או במבה: בחו"ל, מתברר, יכולים יהודי התפוצות לקנות מוצרי מזון לפסח במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מאלה שבישראל. בדיקה מיוחדת שנערכה על-ידי "תוכנית חיסכון" של ערוץ 2 בישראל, אירופה וארצות-הברית מגלה פערי מחיר מקוממים לטובת חו"ל.

כך, לדוגמה, במקרה של מצות אביב, יצרנית המצות הגדולה בארץ. למרות שאת המוצר הזה צריך לייצא לחו"ל בעלויות גבוהות של משלוח ומיסוי, למרבה ההפתעה בארץ הן עולות לנו יותר. במגה בול אריזת מצות אביב עולה 27-33 שקל לחבילה, אבל בוושינגטון שבארה"ב היא נמכרת ב-22 שקל בלבד. בניו-ג'רזי, אגב, המחיר נמוך ביותר מ-50% מאשר בישראל - 15 שקל בלבד.

קמח מצה לעוגה של אסם נמכר בישראל באריזות קטנות ולא בולט על מדפי הסופר. בארצות-הברית הוא דווקא נמצא בכל מקום, באריזות גדולות יותר ובמחיר משתלם יותר. בניו-ג'רזי ובוושינגטון מצאנו את הקמח במחירי מבצע של בין 1.5-2 שקלים ל-100 גרם, בעוד ברשתות בישראל המוצר נמכר במחיר של כ-4 שקלים ל-100 גרם - בערך פי שניים.

גם באירופה מצאנו מקרים דומים - אם כי בפערים מעצבנים פחות. תערובת לקניידלעך של תלמה עולה כ-7 שקלים ל-100 גרם באחת מהרשתות שבמרכז לונדון, לעומת יותר מ-10 שקלים בסניפי טיב טעם בתל-אביב תחת המותג של קנור. גם עוגת הבית כשרה לפסח של אסם נמכרת במחיר דומה ואף נמוך יותר בלונדון לעומת מחירה בארץ.

צרו איתנו קשר *5988