גוגל השיקה רשמית את גוגל דרייב לאחסון קבצים בענן

השירות מאפשר למשתמשים לאחסן תמונות, מסמכים וקבצי וידאו בשרתים של גוגל כך שניתן לגשת אליהם מכל מכשיר בעל חיבור לאינטרנט ■ יעלה 4.99 דולר לשטח אכסון של 100 ג'יגה בייט

לאחר שמועות שונות של השנים האחרונות, גוגל השיקה רשמית הערב (ג') שירות אחסון בענן, שאמור להתחרות באלו של מיקרוסופט ו-Dropbox- גוגל דרייב.

השירות מאפשר למשתמשים לאחסן תמונות, מסמכים וקבצי וידאו בשרתים של גוגל כך שניתן לגשת אליהם מכל מכשיר בעל חיבור לאינטרנט.

"דרייב הוא המהות של מיחשוב ענן", אמר סונדר פיצ'אי, סגן נשיא לכרום ואפליקציות בגוגל. "הוא נוצר כדי להיות המרכז של חווית האפליקציות של גוגל". עוד הוא הוסיף כי גוגל דוקס ישולב בתוך שירות הדרייב.

השירות אמור לעלות 4.99 דולר לחודש תמורת אכסון של עד 100 ג'יגה בייט, וניתן לקבל שטח אחסון של 5 ג'יגה בייט בחינם. שירות דרופבוקס המתחרה מציע 2 ג'יגה בחינם, אך על אחסון של עד 50 ג'יגה בייט נדרש תשלום של 10 דולר. השירות של גוגל זמין כרגע עבור מחשבי מק, ווינדוס ומכשירי אנדרואיד. גרסה למערכת ההפעלה של אפל תשוחרר בשבועות הקרובים.

אתמול שדרגה מיקרוסופט את שירות האחסון הוותיק שלה - SkyDrive שאפשר עד היום רק אחסון קבצים ברשת. היכולות החדשות מאפשרות הורדת תוכנה למחשב בעל מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט או מק של אפל. עד היום, גולשים שהשתמשו במוצר הזה, קיבלו ללא עלות נפח אחסון של 25 ג'יגה. עכשיו, לקוחות חדשים יקבלו נפח אחסון של 7 ג'יגה, כאשר נפח אחסון של 20 ג'יגה יעלה 38 שקל לשנה, 50 ג'יגה ב-95 שקל לשנה ו-100 ג'יגה ב-190 שקל לשנה.

צרו איתנו קשר *5988