דן חלוץ הודיע בשידור חי: "אני עוזב את מפלגת קדימה"

בעקבות המהלכים האחרונים של יו"ר הסיעה שאול מופז הודיע הערב הרמטכ"ל לשעבר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" על פרישתו ממפלגת קדימה ■ "קורא לכל מי שהתפקד בעקבותיי - לשקול צעדיו"

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ הודיע הערב בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס על פרישתו מהסיעה בראשותו של שאול מופז, וזאת עקב מהלכיו האחרונים של מופז והתנהלותו מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, בכל הקשור לסוגיית השוויון בנטל.

"בעקבות המהלכים של מופז ונתניהו, אני עוזב את קדימה", הטיל חלוץ את הפצצה הפוליטית. "אני חושב שקצנו במשחקים הללו, וכדאי שהפוליטיקאים היושבים בממשלה יעשו את המעשים הנדרשים מהם. לבוא ולהפגין בעצרת זה מהלך ציני. הרי אם היו פותרים את הבעיה, אנשי המחאה לא היו מפגינים".

"אני חושב שמשחקי מילים ונוסחאות שיצליחו למצוא הפוליטיקאים לא יביאו מזור לבעיה המונחת לפתחנו", ציין חלוץ והוסיף: "הבעיה היא אינה של פראיירים, אלא של אנשים שחרדים לגורל המדינה. אני חושב שצריך לעשות סוף לדבר הזה, בדמות חוק פשוט מאוד - כל בן 18 במדינת ישראל יהיה חייב בשירות אזרחי או צבאי. תהליך היישום ייקח זמן, זה ברור לכולם, אבל אי אפשר להמשיך ולהתחבא מאחורי מילים".

מנהיגי "מחאת הפראיירים": "נתניהו מנסה לעשות ספין חדש"

חלוץ אמר את הדברים במאהל הפראיירים, שממנו תצא בעוד זמן קצר הצעדה הגדולה לעבר "עצרת הפראיירים" שתתקיים ברחבת המוזיאון בתל אביב. מנהיגי המחאה שמתכוננים גם הם לעצרת הערב ממשיכים לתקוף את ראש הממשלה: "קשה לעקוב אחרי ההודעות היומיות של נתניהו. כל יום הוא מתעורר ומנסה ספין חדש", נאמר בהודעה מטעם מטה מאבק הפראיירים. "אין מה לדון, אין מה להקים עוד צוות או להתייעץ. יש מסקנות שצריך לחוקק מיידית. לא צריך עוד חברי כנסת שיתעסקו בזה, לא צריך עוד גוזרי קופונים, צריך מנהיגים שיקחו החלטה. נתניהו, אנחנו כבר לא פרייארים, לא מקבלים יותר הודעות, אלא רק מעשים. הערב נעביר כולנו מסר ברור: אין חוק טל 2, יש חוק שירות לכולם".

נתניהו הודיע כי יביא את מסקנות ועדת פלסנר לאישור סיעת הליכוד

הבוקר הודיע ראש הממשלה כי יכנס מחר בבוקר את סיעת הליכוד, כדי לדון במסקנות דוח ועדת פלסנר לקידום השוויון בנטל. ההודעה של נתניהו מגיעה מספר ימים לאחר שהורה על פירוק הוועדה.

על פי ההודעה, במידה שתהיה הסכמה בסיעה על עקרונות הדוח, ייפגש לאחר מכן ראש הממשלה עם שאול מופז כדי לדון בהקמת הצוות שינסח במהלך השבוע את הצעת החוק להגברת השוויון בנטל.

צרו איתנו קשר *5988