התימני שדומה למובארק ניצל מלינץ' אכזרי בקהיר

מוחמד עבדאללה שומארי, אזרח תימני בן 61 שביקר את קרוביו בקהיר בימים האחרונים, היה צריך לשלוף דרכון ולהוכיח להמון הזועם כי הוא לא נשיא מצרים המודח חוסני מובארק

יש לו את אותם תווי פנים, אותן הבעות, הקימוט המוכר במצח; לא, זה לא נשיא מצרים המודח חוסני מובארק, כי אם מדובר באזרח תימני בשם מוחמד עבדאללה שומארי, שנמלט בימים האחרונים בעור שיניו מלינץ' שניסו לבצע בו במצרים.

לפני מספר ימים הגיע שומרי לביקור משפחתי בקהיר, אלא שעד מהרה התברר כי הביקור הזה עלול לו לעלות בחייו. קבוצה של עשרות מתושבי העיר התגודדו סביבו וביקשו לפגוע בו, משום שחשבו שמדובר בנשיא מצרים המודח מובארק, שאולי במקרה עזב את בית החולים בו הוא מאושפז מבלי שדווח על כך בבית החולים, והחליט להסתובב בבירה המצרית לזכר הימים הטובים.

שומרי הצליח להימלט מההמון הזועם, תוך שהוא נשבע בפני האנשים המקיפים אותו כי הוא לא הנשיא שהנהיג את המדינה ב-30 השנים האחרונות. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המצרית, ההמונים לא האמינו לשומרי גם כשניסה להבליט את הלהג התימני בשפתו.

רק שוטר תנועה שחלף במקום באותו הזמן הושיע אותו. הוא הציג בפניו את הדרכון התימני שברשותו, והוכיח כי הוא תושב תימן בן 61. הקבוצה הזועמת נרגעה, ואפילו כמה מהתושבים מימנו לשומרי המבוהל מונית לבית מקורביו.

צרו איתנו קשר *5988