יוסי מימן: "פעלתי במרץ 8 חודשים עם ממשלות בעולם - אבל מיעוט לא אחראי בשוק ההון טרפד ההסדר"

בעל השליטה באמפל על ההכרזה על פשיטת רגל: "קיבלנו החלטה לפנות ל-Chapter 11, על מנת להפסיק את הפגיעה בנכסי החברה ולאפשר מו"מ תכליתי" ■ מיטב ופסגות הבוקר: מהלך הגובל בחוסר תום לב קיצוני

איש העסקים יוסי מימן, בעל השליטה באמפל, מגיב להכרזת החברה על פשיטת רגל בארה"ב אמש ולנפילת המניה בעקבותיה.

מימן אומר כי "הפרויקט המצרי היה פרויקט בינלאומי אסטרטגי בתמיכת ממשלות ישראל וממשלות בינלאומיות ומשקיעים בינלאומיים. לצערנו בשל נסיבות בלתי צפויות במצרים החברה הגיעה למצב הנוכחי. כל המשק הישראלי השקיע מיליארדים על בסיס הגז המצרי, והסיכון היה ידוע ומוכר לכל מי שהשקיע באג"ח אמפל, וגם העובדה ש-EMG היא נכס מרכזי של אמפל לטובת החזר החוב".

"פעלתי במרץ גם ב-8 החודשים האחרונים להפעלת מאמצים מדיניים גלויים ובלתי גלויים במעורבות של מספר ממשלות בעולם לצד המאמץ המשפטי, זאת למרות הקשייים המיותרים שנגרמו על ידי מיעוט בשוק ההון שפעל באופן בלתי אחראי שהשפיע לרעה על מאמצים אלה".

לכן, אומר מימן, "נוצר מצב אבסדורי, בו אני יושב במשך 8 חודשים ועושה הכל על מנת להגיע להסדר הוגן שישרת את המחזיקים, ומול שתי נציגויות אנו מגיעים להסדר חתום, ואילו מיעוט בלתי אחראי בקרב המוסדיים שאמור לייצג את המחזיקים שוכח זאת ועסוק במה יכתבו בעיתון מחר או איך הדבר ישפיע על מעמדם מול מתחרה כזה או אחר; זאת, גם במחיר הורדת ערך למחזיקי האג"ח. זאת בזמן שאותם מיעוט של 'מייצגי המחזיקים' יודעים היטב כי כל התחשיבים מוכיחים שמתווה ההסדר שהושג ונחתם עם הנציגויות שהם עצמם מינו, מהווה האלטרנטיבה הטובה ביותר למחזיקים, וכי כל אלטרנטיבה אחרת תשמיד ערך עבור מחזיקי האג"ח".

"הם מתכוונים לטרפד כל הסכם"

ומימן ממשיך: "התנהלות אותם הגורמים הביאה למצב שלא היה מנגנון בו ניתן היה להגיע להסכמה מחייבת, ולראיה העובדה שחתמנו על מתווה עם הנציגות הראשונה לפני מספר חודשים, שיפרנו אותו לבקשת הנציגות השניה, שיפרנו אותו עוד לבקשת אנטרופי, ובסוף הוא טורפד על ידי מיעוט המחזיקים למרות שהם אלו אשר מינו את הנציגויות".

"להערכתי אותו מיעוט קיבל החלטה שלא משנה מה נציע, הם מתכוונים לטרפד כל הסכם ללא קשר לתוכן שלו ולמידת הפגיעה שתהיה במחזיקים, כפי שהם גם עשו בשבוע האחרון בו הסכמנו לדרישות נוספות שלהם. משיכת הזמן וחוסר היכולת להגיע להסכמות במסגרת המנגנון הקיים בשל התנהלות המיעוט, גרמה ב-8 החודשים האחרונים לפגיעה קשה ביכולת ההשבחה של נכסי החברה האחרים שבסופו של דבר אמורים לשרת את החזרת החוב למחזיקים שאותם גורמים מתיימרים לייצג".

"קבלנו החלטה לפנות ל-Chapter 11, על מנת להפסיק את הפגיעה בנכסי החברה ולאפשר משא ומתן תכליתי וענייני שיאפשר למחזיקים למצות מקסימום ערך מאחזקות החברה. בניגוד לטענות שנשמעו היום, האופציה הזאת היתה ידועה ועל השולחן, בין היתר בשל היותנו חברה אמריקאית, כך שגם אם ההסדר היה מאושר על ידי המחזיקים, היינו צריכים לפנות במסגרת הליכי C11 לאישור בית המשפט בארצות הברית".

בסיום אומר מימן: "תחת מטריית בית המשפט, אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להגיע להסדר הוגן עם המחזיקים, אני מקווה שכולם יפעלו מתוך האינטרס של הגנה על המחזיקים באגרות החוב של אמפל, וישימו בצד את שאר האינטרסים האחרים שלהם".

מיטב ופסגות: מהלך הגובל בחוסר תום לב קיצוני

פסגות ומיטב הגיבו הבוקר, לפני הודעת יוסי מימן, להודעה של אמפל על הליכה להליך של פשיטת רגל. "מדובר במהלך הגובל בחוסר תום לב קיצוני ואף יותר מכך. במשך ימים ארוכים ניהלו הגופים המוסדיים מו"מ עם נציגי חברת אמפל ובפרט עם יוסי מימן, בעל השליטה בחברה, ואירית אילוז, סמנכ"לית הכספים, וזאת, במטרה להגיע להבנות בדבר הסדר החוב של הקבוצה. יתרה מכך, לפני כשבוע ימים פנתה אמפל לפסגות ולמיטב בבקשה שיצטרפו לנציגות, וזאת על מנת להגיע, לכאורה, למתווה מוסכם. אולם כעת מתברר כי במקביל לניהול המשא ומתן עם המוסדיים, החברה כבר נערכה בפנייה חד צדדית לבית המשפט בארצות הברית בבקשה להקפאת הליכים", נמסר ממיטב ופסגות.

"במהלך התקופה האחרונה, הציעה אמפל הצעות שונות בקשר עם גיבוש המתווה וחזרה בה מהן. כעת, מתברר שמטרתה של אמפל הייתה טקטיקה של משיכת זמן ולא רצון כן להגעה להבנות אמיתיות. כעת מתברר עוד, שגם הפנייה לבית המשפט בארה"ב היא המשך טקטיקת משיכת הזמן של אמפל, במיוחד לאור העובדה שהליכים כאלו בארה"ב יכולים להימשך חודשים ארוכים ולדלל באופן משמעותי את קופת המזומנים המתרוקנת של החברה. בשעה שהחברה מוליכה שולל את המוסדיים ואת ציבור המשקיעים, ממשיכים מנהלי אמפל למשוך שכר עתק של מיליוני שקלים בשנה, בעוד שהיקף חובותיה של אמפל לציבור החוסכים במדינת ישראל עומד על כמיליארד שקל".

עוד אומרים במיטב ופסגות: "צר לנו כי אנשים כמו יוסי מימן ואירית אילוז מעדיפים להגדיל את חשבון הבנק הפרטי שלהם על פני הפנסיה של מאות אלפי מבוטחים במדינת ישראל. צר לנו שאלו הערכים וכללי הממשל התאגידי אותם הם בוחרים לייצג. מיטב ופסגות מבקשות להדגיש, כי התנהגות שכזו אינה מתאימה ואינה יכולה להיות חלק משוק ההון הישראלי. אנו מאמינים ששוק ההון הישראלי יוקיע מתוכו התנהגות נפסדת שכזו ולא יאפשר את המשך קיומה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988