רומני: הפלסטינים לא רוצים שלום אלא להשמיד את ישראל

המועמד הרפובליקני הוקלט בנאום בפני תומכים בו הביע פסימיות לגבי הסיכוי לפתור את הסכסוך בין ישראל לרשות: "הפלסטינים לא רוצים שלום כי זה משרת את המטרות הפוליטיות שלהם הקשורות לחיסול ישראל"

המועמד הרפובליקני מיט רומני הוקלט במהלך נאום שנשא בכנס תומכים לפני כמה חודשים בו התייחס לסכסוך בין ישראל לפלסטינים. "הפלסטינים לא רוצים שלום ולא נראה שניתן יהיה לגבש הסכם", אמר. באותו אירוע הוא גם תקף בחריפות את תומכי אובמה ואמר שהם נתמכי סעד.

"לפלסטינים אין שום אינטרס לגבש הסכם שלום והדרך לשלום נראית כמו משהו שלא ניתן להשיג", אמר רומני. לדבריו, יש כאלה שאומרים שצריך לתת לפלסטינים להקים מדינה עצמאית בגדה המערבית בתמורה לביטחון, אבל זה משהו ישראל לא תוכל להשלים עמו.

"הגבול בין ישראל למדינה הפלסטינית יעבור ממש סמוך לתל אביב שהיא המרכז של ישראל. מהצד השני של המדינה הפלסטינית יהיו ירדן או סוריה, וכמובן שאיראן ינסו ליצור בגדה המערבית את מה שהם עשו ללבנון ובעזה. האיראנים ינסו להכניס טילים ואמצעי לחימה כדי שיוכלו לאיים מקרוב. אז ישראל תהיה חייבת להגיד שהיא לא תיתן לזה לקרות. עלינו למנוע מאיראן מלהכניס נשק לגדה המערבית".

"המצב הולך להישאר כמו שהוא"

רומני המשיך והדגיש את הבעייתיות הביטחונית עבור ישראל בקיומה של מדינה פלסטינית. "מה יהיה עם הגבולות של המדינה? מי ישמור עליהם? הפלסטינים לא יאפשרו נוכחות ישראלית. ומה על שדה התעופה שהם רוצים לבנות?". לדבריו, "אני חושב שהפלסטינים לא רוצים באמת שלום כי זה משרת את המטרות הפוליטיות שלהם הקשורות לחיסול ישראל. אז מה עושים? מקווים לאיזשהי דרגה של יציבות מתוך הכרה שהמצב הולך להישאר כמו שהוא ולא הולך להיות פתרון לבעיה".

המועמד הרפובליקני התייחס גם לאיום האיראני ולוויכוח סביב האפשרות של פעולה צבאית. "אם אני הייתי מנהיג איראן - מטורף פנאטי - הייתי אומר בוא נעביר חומר גרעיני בקיע לחיזבאללה והם יעבירו את זה לשיקאגו או לכל מקום אחר באמריקה. ואז, אם ארה"ב תחליט לפעול נגיד להם - אם לא תעצרו נפוצץ בשטח שלכם פצצה מלוכלכת".

"זה מצב שאנחנו עלולים לעמוד בפניו, שמטורפים מאיימים עלינו", הדגיש רומני. "אז בעצם אין שום אופציה, אלא למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988