יחימוביץ': "דגל שחור מעל ההימורים הכפייתיים של דנקנר בכספי ציבור"

יו"ר מפלגת העבודה על חקירת יו"ר IDB: "היה ברור שדנקנר ואי.די.בי חדלי פירעון, אבל הבנקים והמוסדיים המשיכו להזרים לו כספי פנסיונרים" ■ "שוק ההון בישראל מתנהל כשטח הפקר בו גזל ועושק והימורים - נורמה מקובלת"

סערת חקירתו של יו"ר IDB נוחי דנקנר, שהתפוצצה אתמול (ג'), מגיעה למערכת הפוליטית: יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה היום (ד') בתגובה לחשדות נגד נוחי דנקנר כי "זהו יום שבו מתנוסס דגל שחור לא רק מעל להימורים הכפייתיים של דנקנר בכספי ציבור, אלא גם מעל לראשי שוק ההון ולרגולטורים שאמורים לפקח עליו".

לדבריה, במשך שנים ארוכות, כולל בשנה האחרונה שבה היה ברור לחלוטין שדנקנר ואי.די.בי הם חדלי פירעון, המשיכו הבנקים והגופים המוסדיים להזרים כספי חוסכים ופנסיונרים לדנקנר, כשהם עושים זאת כטובה אישית עבורו, כאילו מדובר בכספם הפרטי. עכשיו מתברר כי הסיכוי שהבנקים והמוסדיים יראו בחזרה יותר מ-20 מיליארד שקל חוב של דנקנר והפירמידה שיצר - הוא אפסי".

יחימוביץ' הוסיפה כי "שוק ההון וכל האשראי החוץ-בנקאי התנהלו כשטח הפקר שעליו לא חלים חוקי המדינה, ובו גזל ועושק והימורים הם נורמה מקובלת".

יחימוביץ' קוראת למפקח על שוק ההון והביטוח להורות לגופים המוסדיים להפסיק את ההימורים בכספי החוסכים ולדרוש ביטחונות להשקעות שהם מבצעים בגופים דוגמת אי.די.בי ובטייקונים דוגמת דנקנר, ומבקשת להזכיר ליו"ר רשות ניירות ערך כי בכוחו למנוע עסקות בעלי עניין מפוקפקות, דוגמת זו שבה מכר דנקנר את גנדן הכושלת לאי.די.בי.

צרו איתנו קשר *5988