מחזיקי אג"ח סקיילקס מצביעים על עסקת סבן

אישור המחזיקים הוא אחד התנאים המתלים לעסקה

מחזיקי האג"ח של סקיילקס , בעלי חוב בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, התכנסו היום (ד') כדי לאשר את עסקת סבן. במסגרת העסקה אמור המיליארדר חיים סבן לרכוש כשני שלישים מהחזקותיה של סקיילקס בפרטנר (30.7% מההון), תמורת 250 מיליון שקל. בנוסף, ייקח על עצמו סבן את חוב סקיילקס להאצ'יסון מהונג-קונג, בגובה של כ-300 מיליון דולר. סקיילקס תהיה זכאית לחלקה בדיבידנד שתחלק פרטנר בגין רווחי 2012, ותוכל לקבל עד 115 מיליון שקל נוספים.

יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס, הסביר באסיפה כי מדובר בעסקה הטובה ביותר שהחברה יכולה להשיג, וכי השלמתה תעביר את השווי הנכסי של סקיילקס (NAV) משלילי לחיובי.

כדי שהעסקה תאושר, צריכה החברה רוב של 75% בכל אחת מתשע סדרות האג"ח שהנפיקה, אשר חולקו לצורך ההצבעה לשלוש קבוצות - מחזיקי האג"ח הקצרות, שלהן יש בטוחות (סדרות ו ו-א-ד'), הסדרות הארוכות ללא הבטוחות (סדרות ז'-ט') וסדרה 1 (אג"ח להמרה). בסוף החודש צריכה סקיילקס לשלם תשלומי קרן וריבית של 182 מיליון שקל למחזיקי האג"ח.

מחזיקי האג"ח יוכלו להצביע בעד אישור עסקת סבן עד ה-23 בחודש, ותוצאות ההצבעה צפויות להתפרסם בטווח של 24-36 שעות לאחר מכן. על פי ההסכם בין סקיילקס לסבן, אחד התנאים המתלים לעסקה הוא אישור מחזיקי האג"ח, שצריך להינתן עד 25 בדצמבר. אם אישור זה יתקבל, ייוותרו שני תנאים מתלים להשלמת העסקה - גמר בדיקת הנאותות, וקבלת אישור פרה-רולינג מרשויות המס. לאחריהם ייוותר האישור המהותי היחיד שעוד יצטרך להתקבל - אישור משרד התקשורת.

צרו איתנו קשר *5988