צימר בצפון? תענוג יקר: כ-1,000 שקל ללילה למשפחה בסופ"ש

החרמון המושלג והזרימה בנחלי הצפון לא משאירים את הישראלים אדישים; כמה יעלה ליהנות מכל היופי הזה? ■ מבדיקת "גלובס" עולה כי משפחה בת 4 נפשות תשלם מ-640 שקל ועד כ-1,500 שקל על לילה אחד של לינה בצפון

הזרימה המוגברת בנחלי הצפון שאחרי הסופה מושכת אליה מטיילים רבים. כמה ישלמו מי שיבחרו להישאר ללון באזור בסוף השבוע או באמצע שבוע בערב הבחירות (ב-21 בינואר) כדי לנצל את יום השבתון שלמחרת?

המחירים במגוון צימרים באזור הצפון - כולל העממיים שבהם - לא נמוכים, במיוחד אם מביאים בחשבון את העובדה שמרבית המטיילים מגיעים בהרכב משפחתי מלא, וההוצאה משלשת ומרבעת את עצמה.

כך למשל, משפחה בת 4 נפשות (זוג הורים ושני ילדים) תשלם 1,255 שקל (945 שקל להורים ותוספת של 155 שקל לכל ילד), כולל ארוחת בוקר, עבור לילה אחד בסוף שבוע בבקתת עץ בכפר הנופש גונן. למחיר הזה יש להוסיף הוצאה לא מבוטלת הכרוכה בארוחות צהריים וערב, דלק ואולי גם אטרקציה תיירותית אחת או שתיים.

למשפחה המעוניינת לצמצם בהוצאת הלינה, מציע כפר הנופש אופציית אירוח בחדרי האירוח הבסיסיים והפחות מפנקים, תמורת 930 שקל ללילה פלוס ארוחת בוקר בסוף שבוע, שהם 325 שקל פחות מהאופציה היקרה יותר.

"מחירים שפויים"

"הזרימה בנחלים והשלג הזניקו את המכירות אבל לא את המחירים", אומר מאיר לוי (כושי), יו"ר פורום התיירנים בגליל, המשמש גם כמנהל כפר הנופש "נופי גונן" בקיבוץ גונן.

שמעון מסיקה, מנכ"ל "דוראל", חברה לתיירות ונופש כפרי המנהלת כ-100 חדרי אירוח כפריים ב-4 הקיבוצים הצפוניים: אפיקים, משגב עם, תובל וכפר רופין - מדבר על מחירים אטרקטיביים, שעם או בלי קשר אליהם, מוקד ההזמנות של החברה מוצף מאז הסופה.

המחיר השפוי שעליו מדבר מסיקה יסתכם עבור משפחה בת 4 נפשות, למשל באחת מבקתות העץ של כפר הנופש "אפיקי נופש" בקיבוץ אפיקים שבעמק הירדן - ב-1,050 שקל בסוף שבוע וב-800 שקל באמצע השבוע, כולל ארוחת בוקר. האפשרות הזולה יותר היא חדר פשוט, שמחירו מתכווץ ב-140 שקל באמצע השבוע וב-230 בסוף שבוע.

המחירים בצימרים של הקיבוצים משגב עם ותובל נמוכים מאלה באפיקים: בשניהם תשלם משפחה בת 4 נפשות 610 שקל באמצע שבוע ו-640 שקל בסוף שבוע.

"הישראלים רוצים לראות איך כמויות הגשם האדירות שירדו משפיעות על הנחלים ועל הטבע והנוף בצפון, ועל כך מעיד היקף ההזמנות הגדול לסוף השבוע הקרוב", אומר מסיקה.

לפי שעה, לדבריו, עדיין לא נרשמו הזמנות בהיקף כזה לשבוע הבא. "דני רופ ותחזית מזג-האוויר הם שיקבעו כמה אנשים יגיעו בשבוע הבא. מספיקה תחזית גשומה כדי להפחית משמעותית את מספר המבקרים".

כך או כך, בעונה זו של השנה, הצימרים המשווקים על-ידי "דוראל" מוצעים, לדבריו, במחירים שפויים. "בתקופה שבה אופנתי לשלם על צימר 1,000 שקל ומעלה ללילה, אצלנו המחיר שפוי. אין סיבה שיוקר המחיה העולה ימנע ממשפחות וזוגות לצאת לחופשה במחירים שפויים".

"מחירי הלינה", אומר מאיר לוי (כושי), "זולים השנה בכ-20%-30% ממחירי חורף 2012, בגלל היצע הצימרים הגדול בצפון ובגלל הפגיעה בתיירות הנכנסת בעקבות 'עמוד ענן', שהותירה לא מעט צימרים וכפרי אירוח קיבוציים עם תפוסות נמוכות בהרבה מהרגיל בעונת החורף".

עוד לדבריו, המחירים נמוכים בהשוואה לחורף אשתקד, למרות הביקושים הגבוהים בעקבות מזג-האוויר הסוער האחרון. "מיום רביעי שאחרי הסופה, הביקושים ערים. אצלנו בגונן התפוסה קפצה מ-10-15 חדרים מלאים כל יום ל-60-70 חדרים כל יום. הזרימה בנחלים והשלג הזניקו את המכירות אבל לא את המחירים".

צימר או מלון?

מבדיקת "גלובס" עולה כי בחלק מבתי-המלון בצפון, מחירי הלינה דומים למחירים בצימרים ברמת מחירים ממוצעת ומטה המתאימים למשפחות. זאת בניגוד לצימרים היקרים, כמו גם בתי-המלון היקרים, הגובים למעלה מ-1,000 שקל ללילה.

כך למשל, במלון "נוף גינוסר" תשלם משפחה בת 4 נפשות עבור לילה בחדר סטנדרטי באמצע השבוע 780 שקל, ובסוף שבוע 1,020 שקל, כולל ארוחת בוקר.

"בדומה לשבוע שעבר, גם בסוף השבוע הזה וכנראה גם בשבוע הבא, עם ישראל ידהר צפונה. עם ישראל נמצא איפה שהמים זורמים, ואנחנו - שמאוד קרובים לנחלים כמו הירדן, צלמון וכמובן הכנרת - נהנים מתפוסות גבוהות, בתקופה שבאופן מסורתי סובלת מתפוסות נמוכות", אומר רוני מנור, מנכ"ל מלון "נוף גינוסר".

כמה עולה לינה כפרית בצפון בסוף שבוע
 כמה עולה לינה כפרית בצפון בסוף שבוע

כמה עולה לילה במלון בצפון בסוף שבוע
 כמה עולה לילה במלון בצפון בסוף שבוע

צרו איתנו קשר *5988