פרופ' ערן ישיב יגיש מועמדות לתפקיד נגיד בנק ישראל

מאז ההודעה הדרמטית על פרישת הנגיד פישר מבנק ישראל והמירוץ החל ■ ישיב, הוא פרופ' לכלכלה בבית הספר ע"ש ברגלס, ומנהל בית הספר למדיניותך ציבורית ■ מקורבים לישיב: "לישיב ניסיון רב בתחום המוניטארי"

שעה חלפה מאז הודעתו על פרישת הנגיד פישר מבנק ישראל והמירוץ החל, ונראה כי הוא הולך להיות קשה: פרופ' ערן ישיב מאוניברסיטת תל אביב יגיש אף הוא את מועמדותו לתפקיד נגיד בנק ישראל. ישיב, הוא פרופ' לכלכלה בבית הספר ע"ש ברגלס, ומנהל בית הספר למדיניותך ציבורית.

בעבר אף שימש כלכלן בבנק ישראל ולאחרונה היה יועץ בחטיבת המחקר של הבנק. לפי המקורות, הוא צפוי לקבל המלצות ותמיכה מצד דמויות בכירות בקרן המטבע הבינלאומית (IMF), בבנק המרכזי האמריקאני (הפד), בבית ההשקעות גולדמן סאקס, וממספר כלכלנים בכירים בקהילה האקדמית בארה"ב.

פרופ' ישיב היה אורח ב-MIT, שם היה בקשר קרוב עם אוליבייה בלנשאר, מי שמכהן היום ככלכלן הראשי של קרן המטבע, וב-NYU, שם היה בקשר הדוק עם נוריאל רוביני, אחד מהכלכלנים הבולטים שחזה את המשבר העולמי.

גורמים המקרובים אליו מסרו ל"גלובס", כי לעומת מועמדים רבים אשר כבר זוכים לאזכורים רבים כמחליפים פוטנציאלים לפישר, לישיב ניסיון רב בתחום המוניטארי.

ערן ישיב אישר את הפרטים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988