הבכיר שביתו נפרץ: האחראי על פעילות הגרעין בישראל

הותר לפרסום: הבכיר במשרד רה"מ שביתו נפרץ אתמול הוא ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית ■ ככל הנראה, הפריצה נעשתה ללא קשר לזהותו

הותר לפרסום כי הבכיר במשרד ראש הממשלה שביתו נפרץ אתמול (ב') הוא ד"ר שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית. גורמי ביטחון מסרו כי מהבית לא נגנב מחשב נייד, אלא רק ארנק ומכשיר קשר. הפריצה, מדגישים שם, נעשתה ללא קשר לזהותו של חורב.

מבדיקה של פרטי הפריצה לביתו של חורב במושב בעמק חפר, עולה כי מהבית נגנב תיק עם ארנק ומכשיר קשר, ובניגוד למה שנטען תחילה - לא נגנב מחשב נייד, ולא נגנבו מסמכים מסווגים.

גורמים ביטחוניים מדגישים כי מדובר ב"אירוע פלילי לחלוטין", וכי הפריצה אינה קשורה לזהותו של ד"ר חורב.

גל פריצות

המקרה, אם כן, הוא חלק מגל הפריצות שחווים תושבי המושבים בעמק חפר, שהולך וגובר בשנים האחרונות. במושב בית יצחק לבדו דווחו בחודש דצמבר האחרון 32 אירועי גניבה ופריצה, וכך גם ברוב המושבים מסביב. לפני 4 חודשים נרצח תושב אביחיל שהפתיע פורצים בביתו.

ראש המועצה אזורית עמק חפר, רני אידן, התייחס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לריבוי הפריצות באזור. "גם אני חוויתי את זה בביתי בשבוע שעבר בפעם השנייה בתוך 3 שבועות. למזלי, איך שהם פתחו את החלון, האזעקה התחילה להשתולל, והם ברחו", סיפר.

לדבריו, הפורצים מגיעים בדרך-כלל ב-19:00 או 20:00 בערב, כשאנשים בבית, והאזעקה לא פועלת. "זה מפחיד מאוד, ייתכן שתיתקל בגנב פנים אל פנים, וזה יכול להיגרר גם לפגיעה גופנית".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988