עונש חריג: 10 חודשי מאסר ו-150 אלף שקל קנס למריץ מניות

אמיר ברונפלד, בכיר לשעבר בחברת החיתום של הבנק הבינלאומי, הורשע במסגרת הסדר טיעון בהרצת מניות, קבלת דבר במירמה והפרת אמונים בתאגיד

שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, חאלד כבוב, הטיל היום (ג') עונש של 10 חודשי מאסר בפועל על אמיר ברונפלד, עובד בכיר לשעבר בחברת החיתום של הבנק הבינלאומי, שהורשע לפי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של תרמית בניירות ערך (הרצת מניות), קבלת דבר במירמה, מירמה והפרת אמונים בתאגיד. כן הטיל בית המשפט על ברונפלד קנס בסך 150 אלף שקל.

ברונפלד, שהיה מנהל הנוסטרו בבינלאומי השקעות וחיתום, היה בעל הרשאה לפעול בחשבון הנוסטרו של חברת החיתום.

לפי כתב האישום, בין השנים 2008-2009 ביצע ברונפלד 22 עסקאות מתואמות בין חשבונו הפרטי לחשבון החברה. ברונפלד ניצל את מעמדו בחברה, את נגישותו לחשבון ואת חופש הפעולה שניתן לו מכוח תפקידו לשם הפקת רווחים לזכותו, תוך ניצול שיטת המסחר בבורסה.

בית המשפט קבע בגזר הדין כי "עבירות תרמית שנועדו להשפיע על שער נייר הערך מתוך עניין אישי, כדי להפיק רווח אישי על חשבון לקוחות או על חשבון הציבור, או תוך פגיעה באמון שניתן לנאשם על-ידי מעבידו ותוך פגיעה באמון ציבור המשקיעים ובשקיפות הפעילים המקצועיים בשוק זה - כל אלה הינם בגדר תופעה חמורה שפגיעתה עלולה להיות בנכונות הציבור להמשיך ולהשקיע בשוק ההון, וחובת בית המשפט להכביד ידו על מבצעי העבירות שפוגעים בערכים אלה".

בית המשפט ציין בגזר הדין כי לולא נסיבות חייו של הנאשם, לולא העובדה שהרחיק עצמו משוק ההון הודה ונטל אחריות על מעשיו, היה קובע את מתחם הענישה הראוי בנסיבותיו של התיק - בין שנתיים ל-4 שנות מאסר בפועל.

התיק נוהל בידי עו"ד שירי גפני ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך.

באי-כוחו של אמיר ברונפלד, עורכי הדין שמעון דולן ושריג דמארי ממשרד דולן-דמארי-מתתיהו, מסרו: "אנו מכבדים את החלטת כבוד השופט כבוב לאשר את הסדר הטיעון הראוי אליו הגיעו הצדדים לאחר משא-ומתן ממושך. מדובר בעונש כבד, הגם שהוא חריג לקולא ביחס למגמת ההחמרה בענישה בתחום. ההקלה מוצדקת בנסיבות העניין, כפי שהשתכנעו גם נציגי רשות ניירות ערך וכפי שפסק בית המשפט הנכבד".

צרו איתנו קשר *5988