לראשונה: צפו בטבלאות מחירי הדירות לפי יישובים

משרד השיכון פרסם היום מאגר ענק של כל מחירי הדירות - בהתבסס על עסקאות שנסגרו בפועל ■ הציצו בטבלאות המלאות והורידו את הקבצים

משרד הבינוי והשיכון מפרסם היום (ד') נתונים ראשוניים בנוגע למחירי הדיור בשנת 2012, מהם עולה כי המחיר הממוצע בעסקאות בדירות חדשות עמד על כ-1.4 מיליון שקל, נמוך ב-3% בהשוואה ל-2011 (ירידה ריאלית של 5%). בדירות יד שנייה עמד המחיר הממוצע על 1.09 מיליון שקל, גבוה ב-4% לעומת 2011 (עלייה ריאלית של 2%).

הורידו את הטבלאות המלאות של מחירי הדירות בישראל:

מחירי דירות חדשות ויד שנייה

מחירי דירות חדשות

מחירי דירות יד שנייה

מחירי דירות יד שנייה 3 חדרים

■ מחירי דירות חדשות 3 חדרים - אין נתונים בשל מיעוט עסקאות

מחירי דירות 4 חדרים - חדשות ויד שנייה

מחירי דירות חדשות 4 חדרים

מחירי דירות יד שנייה 4 חדרים

מחירי דירות 5 חדרים - חדשות ויד שנייה

מחירי דירות חדשות 5 חדרים

מחירי דירות יד שנייה 5 חדרים

מהנתונים בולטות במיוחד העליות החדות בשנים האחרונות בכמה מערי הפריפריה, כמו למשל באריאל שם זינק מחירה הממוצע של דירה חדשה ב-112% בשנים 2008-2012. בבאר שבע, הידועה כ"מגנט" משקיעי הנדל"ן בשנים האחרונות, נרשם זינוק של 76% במחיר הממוצע באותה תקופה. להלן זינוקים בולטים במחירי הדירות החדשות בתקופה זו: ביתר עלית (89%), טבריה (91%), כרמיאל (84%), קרית אתא (65%) ורמלה (83%).

דירות חדשות
 דירות חדשות


עדי בן ישראל

בפילוח לפי גודל הדירה, מחיר דירת 3 חדרים מיד שנייה עמד בשנה החולפת על כ-800 אלף שקל בממוצע. מחיר דירת 4 חדרים עמד ב-2012 בממוצע על כ-1.18 מיליון שקל, עלייה של כ-1% לעומת 2011. במחירי הדירות החדשות חלה ירידה של כ-0.7% ובמחירי הדירות מיד שנייה נרשמה עלייה של כ-2%. המחיר הממוצע של דירה חדשה עמד על כ-1.26 מיליון שקל ומיד שנייה על כ-1.15 מיליון שקל.

מחיר דירת 5 חדרים עמד בשנה החולפת בממוצע על כ-1.64 מיליון שקל, ירידה של כ-0.4% לעומת שנה קודמת. מחירי דירות חדשות ירדו בכ-2% ומיד שנייה עלו באותו שיעור. המחיר הממוצע של דירה חדשה עמד על כ-1.6 מיליון שקל ומיד שנייה על כ-1.68 מיליון שקל.

על פי משרד השיכון, דירות יד שנייה בנות 3 חדרים במחיר ממוצע הנמוך מ-500 אלף שקל ניתן לרכוש בישובים הבאים: אופקים, באר שבע, בית שאן, דימונה, טבריה, טירת הכרמל, מגדל העמק, מעלות, נצרת, נצרת עלית, עכו, עפולה, ערד, צפת, קצרין, קרית אתא, קרית ים, קרית מלאכי, קרית שמונה, שדרות ושלומי.

דירות יד שנייה בנות 4 חדרים במחיר ממוצע הנמוך מ-600 אלף שקל ניתן לרכוש בישובים הבאים: אופקים, דימונה, טבריה, מגדל העמק, מעלות, ערד, קצרין, קרית שמונה, שדרות ושלומי. בטווח מחיר ממוצע של 600 עד 800 אלף שקל ניתן למצוא דירות באשקלון, באר שבע, טירת הכרמל, כרמיאל, לוד, נצרת, נצרת עלית, נתיבות, עכו, עפולה, צפת, קרית אתא, קרית ביאליק, קרית גת, קרית ים וקרית מלאכי.

דירות חדשות בנות 5 חדרים במחיר ממוצע הנמוך ממיליון שקל נמכרו בישובים הבאים: אופקים, טבריה, נתיבות, עפולה, קרית מלאכי ושדרות.

דירות יד שנייה בנות 5 חדרים במחיר ממוצע הנמוך מ-900 אלף שקל ניתן למצוא בישובים הבאים: אופקים, בית שאן, טבריה, טירת הכרמל, מגדל העמק, מעלות, נצרת, נתיבות, עכו, ערד, צפת, קצרין קרית מלאכי, קרית שמונה ושדרות.

דירות יד שניה
 דירות יד שניה

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988