אמיר חסן, הישראלי שנחטף בסיני: "מצבי טוב"

(עדכון) - בני משפחתו של אמיר עומר חסן, תושב נצרת בן 23 שנחטף הבוקר בחצי האי סיני, מתכנסים בביתם וממתינים לעדכונים ממשרד החוץ. חסן, שמתגורר בשנים האחרונות באילת, חצה את מעבר הגבול טאבה ביחד עם חברתו, אז נחטפו בידי חמושים

נמשכים המאמצים לשחרור התייר הישראלי שנחטף היום על ידי חמושים בחצי האי סיני: בני משפחתו של אמיר עומר חסן, סטודנט בן 23 מנצרת, סיפרו היום כי שעות ספורות לאחר החטיפה התקשר לעדכן אותם במצבו.

בשיחה סיפר אמיר כי "החוטפים מתייחסים אליו יפה וכי מצבו טוב". הוא ציין כי החוטפים דורשים בתמורה לשחרורו מהשבי שחרור של קרובי משפחתם הכלואים בקהיר. עם היוודע דבר החטיפה הגיעו מכרים ובני משפחה רבים לבית המשפחה בנצרת.

הוריו של אמיר מסתגרים בביתם וממתינים לכל עדכון. אחיו, עורך דין במקצועו, סיפר כי הוא נמצא בקשר רציף עם משרד החוץ וכן עם שגרירות מצרים בישראל. ראש עיריית נצרת ראמז גראימיסי הגיע גם הוא לבית המשפחה ואמר כי למיטב הבנתו, ייתכן שהחטוף ישוחרר בקרוב.

נהג המונית עדכן את המשטרה המצרית

מפרטים ראשונים עולה כי אמיר, המתגורר בשלוש השנים האחרונות באילת ולומד מלונאות, החליט אתמול בערב לנסוע לסיני ביחד עם חברה. אמו סיפרה כי לאחר שעדכן אותה בכוונותיו, ניסתה להניא אותו מלנסוע בעקבות המצב הביטחוני לחצי האי, אך הוא התעקש.

מוקדם יותר סיפרה משפחתו של הצעיר כי בשעות הבוקר הוא יצא יחד עם חברתו הנורווגית, מאילת לסיני דרך מסוף טאבה. לאחר שחצו את הגבול עלו השניים על מונית בדרכם לאחד החופים בחצי האי, ונחטפו סמוך לנואיבה יחד עם נהג המונית. תוך זמן קצר שיחררו החוטפים את נהג המונית, והוא זה שדיווח למשטרה המצרית על אירוע החטיפה.

משרד החוץ ומערכת הביטחון הישראלית יוצרים כעת קשר עם הרשויות במצרים על מנת לקבל יותר פרטים ולברר כיצד ניתן לשחרר את האזרח הישראלי. גורמים בשגרירות מצרים בישראל מכירים אף הם את הדיווח ולוקחים חלק במאמצי השחרור. חבר הכנסת אחמד טיבי סיפר בשיחה עם חדשות 2, כי בידיו מידע לפיו החוטפים דורשים משלטונות מצרים לשחרר שני קרובי משפחה שלהם שכלואים בקהיר.

"איום קונקרטי גבוה מאוד"

העובדה שהחטוף הישראלי הוא ממוצא ערבי-ישראלי, משמעותה שחרור קל יותר מצד החוטפים החמושים. בשיחה עם סוכן נסיעות מצרי הוא אישר את הדברים וציין כי התיירת נורווגיה היא ככל הנראה חברתו של התייר. השניים היו בדרך מטאבה לדהאב, כך לפי סוכן הנסיעות.

רק בתחילת החודש יצאה אזהרת המסע ה"מסורתית" של המטה ללוחמה בטרור נגד ביקורים בחצי האי סיני. אזהרת המסע, שסווגה באתר המטה ללוחמה בטרור כ"איום קונקרטי גבוה מאוד", מתפרסמת כמדי חג הפסח, כמעט כדרך קבע. "ממידע שברשותנו עולה כי ארגוני הטרור ברצועת עזה וגורמים נוספים ממשיכים לפעול ביתר שאת לביצוע פיגוע טרור, בדגש על חטיפה, נגד יעדים ישראלים השוהים בסיני בטווח הזמן המיידי", נכתב באתר האינטרנט של המטה ללוחמה בטרור.

צרו איתנו קשר *5988