סוף טוב: החטוף הישראלי במצרים וחברתו הנורבגית שוחררו

הטלוויזיה המצרית שידרה היום תיעוד ראשון של החטוף הישראלי ובת זוגו הנורווגית ששוחררו היום מהשבי בסיני ■ בסרטון נראית החטופה איגי פיליפס כשהיא מביטה למצלמה ומביעה שמחה גדולה על שחרורם המהיר

הצעיר הישראלי אמיר חסן ובת זוגו הנורווגית איגי פיליפס, שנחטפו בסוף השבוע שעבר בסיני, תועדו היום במעמד שחרורם מהשבי, כשהם מודים על הטיפול המהיר בעניינם. "אני מאוד מאוד שמחה שאני יכולה לחזור הביתה לנורווגיה", אמרה פיליפס למצלמות, "לפגוש את משפחתי ולהישאר עם חבריי שאני אוהבת כל כך".

פיליפס אף התייחסה לחששות הגדולים שליוו אותה בימים האחרונים כשהייתה בשבי, ואמרה "הוקל לי כשהבנתי שכל זה עומד להיגמר". כנופיית הבדואים שחטפה את השניים, שיחררה אותם לידי הרשויות המצריות, לאחר ארבעה ימים בהם מיקומם לא היה ידוע. הם נחטפו ביום שישי שעבר בזמן שנסעו על החוף המזרחי של חצי האי סיני בין טאבה לנואיבעה. החוטפים דרשו לשחרר את קרוב משפחתם שמוחזק בכלא בקהיר בתמורה לשיחרור השניים, במשטרה המצרית הסכימו לבחון את המקרה.

בסיני שורר ואקום שלטוני מאז הפלת שלטונו של חוסני מובארק, כשרשויות החוק לא מצליחות להשתלט על האלימות הבדואית באזור. בין השאר צינור הגז הטבעי שמוביל גז ממצרים לישראל וירדן פוצץ על ידי בדואים יותר מ-20 פעמים, מה שגרם נזק כלכלי משמעותי למצרים, אך הנזק הכלכלי המשמעותי ביותר הוא אובדן מאות אלפי תיירים שהיו פוקדים את חופי סיני, בעבר מקור הכנסה מרכזי למצרים.

המשפחה: "הימים האחרונים היו מורטי עצבים"

המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה פרסם אזהרת מסע לסיני, שנמצאת בתוקף, ועל פיה יש בחצי האי סכנה ברורה ומיידית לישראלים, גם מצד ארגוני טרור בעזה שפועלים בחצי האי מאז נפילת המשטר, וכל אזרח ישראל שנמצא במקום מתבקש לצאת מסיני מיד.

ח"כ אחמד טיבי, שעסק בנושא החטיפה מהיום הראשון, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי השניים הועברו דרך אל עריש לקהיר ויגיעו בטיסה לנתב"ג כנראה היום או מחר. הרשויות במצרים הבטיחו כי יאיצו את הטיפול בתיק של קרובי המשפחה של החוטפים הכלואים בקהיר והודו לראשי השבט של החוטפים שלחצו עליהם מה שהביא בסוף לשחרורם. ח"כ טיבי הודה לשלטונות מצרים על המאמץ הרב שהביאו לשחרור בשעה הזאת.

קונסול ישראל במצרים מחכה לאמיר בשדה התעופה בקהיר, משם הוא אמור לטוס לישראל. בני משפחתו של אמיר נמצאים בביתם בשכונה המזרחית בנצרת; קרוב משפחה של אמיר סיפר לחדשות 2 באינטרנט "זו הקלה גם מבחינתנו, כל ארבעת הימים האחרונים היו מורטי עצבים. פנינו לכל גורם שיכול לעזור בשחרור של אמיר. היום לפנות בוקר התבשרנו על זה שהוא השתחרר ואנו מודים לכל מי שסייע: משרד החוץ, הקונסוליה, וח"כ טיבי". בני המשפחה מחכים שהוא ינחת בארץ, וטוענים כי הוא יגיע כבר היום אחר הצהריים.

צרו איתנו קשר *5988