בנט לארדואן: "גם בעתיד תגובתינו תהיה לא פחות חריפה"

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט מותח היום ביקורת על התנהלות רה"מ הטורקי לאחר ההתנצלות של ישראל ומאשים: "הוא מנהל קמפיין אישי ובוטה על חשבון יחסי ישראל-טורקיה"

ימים ספורים לאחר ההתנצלות של ראש הממשלה נתניהו בפני טורקיה על הרג האזרחים על סיפון המרמרה - תוקף שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט את הפיוס. "מאז שפורסמה ההתנצלות נראה שארדואן עושה הכל כדי לגרום לישראל להתחרט עליה", טען בנט.

"ארדואן מנהל קמפיין אישי ובוטה על חשבון יחסי ישראל-טורקיה", טען היום בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "למען הסר-ספק, אף מדינה לא עושה טובה לישראל כשהיא מחדשת איתה קשרים".

בנט הדגיש את המחויבות שלו כלפי לוחמי צה"ל ושלח מסר מפורש לראש ממשלת טורקיה - "כדאי שיהיה ברור גם לארדואן, שאם ניתקל בעתיד בטרור המופנה כלפינו, תגובתנו תהיה חריפה לא פחות", הבהיר השר החדש.

מוקדם יותר היום היה זה ראש הממשלה הטורקי שהתייחס להתנצלות הישראלית. "במזרח התיכון נוצרה משוואה חדשה בעקבות המהלך", הצהיר בנאום בפני הפרלמנט של ארצו, שם גם טען כי הקליט את השיחה שבה התנצל נתניהו.

"ההתנצלות לא תחזיר לנו את הקדושים שמתו על סיפון המרמרה", אמר ראש הממשלה הטורקי. "היא לא תפצה על היחס הלא אנושי לפלסטינים שנמשך לאורך דורות. אבל אני מאמין שזו התנצלות מאוד חשובה לזכרם של אחינו הפלסטינים שמתו מות קדושים".

צרו איתנו קשר *5988