יפן: קוריאה הצפונית עברה למצב ירי ומוכנה לשיגור טיל

אמש התייחס שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל למתיחות בחצי האי הקוריאני ואמר כי "פיונגיאנג מתקרבת אל עבר קו מסוכן"

המתיחות בחצי האי הקוריאני נמשכת: בכיר במשרד הביטחון של יפן טוען כי משגר הטילים שהציבה קוריאה הצפונית באזור חופיה המזרחיים הועבר למצב של ירי ומוכן כעת לשיגור. בעקבות האיומים המגיעים מכיוון פיונגיאנג בשבועות האחרונים, הציבה יפן סוללת טילי פטריוט בשטחה, מחשש לירי טילים בליסטיים על ידי המדינה הקומוניסטית.

בתוך כך, שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל התייחס אמש למתיחות הגוברת בצפון-מזרח אסיה ואמר כי "קוריאה הצפונית מתקרבת על עבר קו מסוכן". הייגל הזהיר מפני ניסוי טילים נוסף שעלולה קוריאה הצפונית לבצע בימים הקרובים.

"מעשיהם ומילותיהם לא סייעו להרגיע את הרוחות באזור", אמר הייגל אמש בשיחה עם כתבים בפנטגון. שר ההגנה האמריקני הוסיף כי "ארצות הברית ובנות בריתה מעוניינות לרסן את הרטוריקה המאיימת המגיעה מפיונגיאנג, אך אם זה לא יקרה - ארצות הברית מוכנה להתמודד עם כל תרחיש".

בתוך כך, בעקבות העדויות על כך שקוריאה הצפונית סיימה את ההכנות בשטחה לשיגור טילים בליסטיים, הועלתה גם הכוננות בארצות הברית ובקוריאה הדרומית. אתמול דיווחה סוכנות הידיעות יונאפ בקוריאה הדרומית כי הצבא העלה את הכוננות מרמה 1 ל-3. במשרד הביטחון בסיאול טוענים ששיגור הטילים עשוי להתרחש בכל רגע. על פי סוכנויות הידיעות, בכיר בקוריאה הדרומית טוען שפיונגיאנג מסוגלת לבצע מתקפת טילים משולבת, שכוללת שיגורי טילי סקאד וטילי ראדונג לטווח בינוני.

בחודש האחרון דווח כי קוריאה הצפונית העבירה טילים רבים לחוף המזרחי של חצי האי. על פי הדיווחים לפחות טיל אחד שמסוגל להגיע למרחק של 3,000 ק"מ נטען ומוכן לשיגור.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988