24 שנות מאסר לחוטף אשת העסקים המיליונרית מירושלים

מיכאל יארוסלבסקי הורשע בחטיפת אשת העסקים במטרה לסחוט כספים ובניסיון רצח של איש עסקים מר"ג ■ שותפו לחטיפה, מקסים גורביץ', נדון ל-7 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ב') 24 שנות מאסר בפועל על מיכאל יארוסלבסקי, שהורשע בחטיפת אשת העסקים המיליונרית מירושלים באפריל 2010 במטרה לסחוט ממנה כספים; וכן בניסיון רצח של איש עסקים מרמת-גן על רקע יריבות עסקית; ובעבירות נוספות.

על שותפו של יארוסלבסקי לחטיפת אשת העסקים, מקסים גורביץ', נגזר עונש של 7 שנות מאסר. בנוסף נגזרו על השניים עונשי מאסר על-תנאי וכן פיצוי כספי לקורבנותיהם בסך כולל של כ-200 אלף שקל.

לפני כ-5 חודשם הרשיע בית המשפט את יארוסלבסקי וגורביץ' בחטיפתה של אשת העסקים. עוד הורשעו השניים בקשירת קשר לביצוע פשע, בכליאת-שווא ובעבירות נוספות.

השופטים שרה דותן, שאול שוחט וד"ר דפנה אבניאלי, שדנו בתיק, הרשיעו את יארוסלבסקי בנוסף בניסיון רצח של איש עסקים מרמת-גן ובעבירות נוספות.

אשת העסקים הירושלמית וכן מנהלת משק-הבית שלה נחטפו בתחילת אפריל 2010 על-ידי יארוסלבסקי וגורביץ' במטרה לסחוט מהן כספים, והוחזקו במשך 3 ימים בדירת מסתור. שני החוטפים דרשו כופר בסך 3.5 מיליון דולר תמורת שחרורן של השתיים.

מאמצי האיתור של המשטרה הובילו את החוקרים לבניין בפתח-תקווה, שבו הוחזקו החטופות. בשעה שהחוטפים ניסו להעביר את החטופות למקום מסתור חדש הם נעצרו, והחטופות חולצו. בחיפוש ברכבם נמצאה הדרישה לכופר בסך 3.5 מיליון דולר.

לפני כשנתיים וחצי הרשיע בית המשפט, במסגרת הסדר טיעון, שני מעורבים נוספים בפרשת החטיפה. השניים, רוברט אבאיב ואנטון פטרקוב, הורשעו, על-פי הודאתם, בביצוע עבירות של חטיפה, קשירת קשר לפשע, שוד בנסיבות מחמירות, איומים, חטיפה לשם סחיטה, סחיטה באיומים, כליאת-שווא וגניבה. הם נדונו ל-11-12 שנות מאסר ופיצוי בסך 33 אלף שקל לנחטפות.

יארוסלבסקי הורשע, כאמור, בנפרד גם בניסיון רצח של איש עסקים מרמת-גן על רקע יריבות עסקית. לפי ההרשעה, ב-8 באוקטובר 2009 הוא אסף מידע, בעזרת אחרים, על איש העסקים, עקב אחריו למקום מגוריו, ובעת שחזר לביתו ברמת-גן והחנה את רכבו, התקרב למכונית. כשפתח איש העסקים את החלון, ירה יארוסלבסקי לעברו באמצעות אקדח עם משתיק קול ופצע אותו באופן קשה.

צרו איתנו קשר *5988