קבינט הדיור אישר הקמת 150 אלף יחידות דיור להשכרה

לפיד: "יש לנו מצב חירום בדיור שמאיים על דור שלם של צעירים" ■ "יש דור שלם של צעירים שפוחדים שלעולם לא תהיה להם דירה" ■ שר השיכון אורי אריאל: "אני מתכוון לסייע בקידום הקמת המטה הלאומי שיעזור לתכלל את עבודת המשרדים"

"הוזלת מחירי הדיור הוא אחד המבחנים הגדולים של הממשלה. יש לנו מצב חירום בדיור, שמאיים על דור שלם של צעירים שפוחדים שלעולם לא תהיה להם דירה. כל היושבים בחדר הזה מחויבים לפתרון הנושא ולהגשמת את יעדיו".

[תוכנית הדיור הממשלתית - להורדת הקובץ המלא]

[פרויקט הדיור הלאומי - להורדת הקובץ המלא]

כך אמר הערב (ד') שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור, יאיר לפיד, בפתח ועדת השרים לנושא הדיור, אשר אישרה פה אחד בישיבתה הראשונה את הקמתו של מטה הדיור הלאומי במשרד האוצר ואת גיבושו של הפרויקט הלאומי לדיור.

"לקבינט הדיור שתי רגליים שהן אחת", המשיך לפיד. "הראשונה היא תכניות הדיור הממשלתית, שמטרתה הסרת חסמים בירוקרטיים והגברת התיאום הבין-משרדי כדי לדאוג לעלייה בקצב התחלות הבנייה בישראל. לצידה יופעל פרויקט הדיור הלאומי לבניית 150 אלף יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, אשר ייבנו על פני תקופה של כ-10 שנים. פרויקטים דומים בעולם הוכיחו שביכולתם לשנות מציאות של שווקי דיור".

גופים מוסדיים: "תוכנית קבינט הדיור לא אטרקטיבית"

לפיד הדגיש כי כרבע מיחידות הדיור בפרויקט יהיו מיועדות לעובדים במקצועות מועדפים (מורים, שוטרים, אחיות) ולדיור ציבורי. "יש אלמנט חברתי יפה בכך ששוטר גר ליד האנשים עליהם הוא שומר, שמורה גר ליד תלמידיו".

שר השיכון אורי אריאל הוסיף ואמר כי "הצעות האוצר שעלו בישיבת הקבינט הינן חשובות, משפרות את החלטות הממשלה הקודמת ומהוות פלטפורמה ראויה לדיור להשכרה, שיתן מענה לציבור רחב. אני מתכוון לסייע בקידום הקמת המטה הלאומי שיעזור לתכלל את עבודת המשרדים השונים ולהסיר חסמים סדרך להגדלת התחלות הבניה, כשכבר בישיבות הבאות על פי סיכום עם שר האוצר בכוונתי להביא מערכת הצעות נוספות שגובשו במשרד השיכון ושיש בהן כדי להשפיע על מחירי הדיור ולהורידם".

שר הפנים גדעון סער ציין: "חשוב שהפרויקט לא יפסח על הפריפריה. אמנם זו היתה טעות חמורה בתקופת ממשלת קדימה לעצור א הבנייה במרכז הארץ, דבר שתרם משמעותית לזינוק במחירי הדיור. חיוני שהפרויקט יכלול את אזורי הפריפריה לצד המרכז. אני שמח שהצעת ההחלטה תוקנה על פי בקשתי והיא כוללת את הפריפריה".

מי מה וכמה בקבינט הדיור
 מי מה וכמה בקבינט הדיור

צרו איתנו קשר *5988