הפצוע הסורי נכנס לישראל עם רימון - חדר מיון בביה"ח פונה

חבלנים הובהלו למרכז הרפואי שבצפת לאחר שמורד סורי שפונה מהקרבות בקונייטרה פונה אליהם כשבאפוד שלו רימון חי ■ במקביל הוחלט על פינוי של חדר הטראומה שכבר חזר לשגרה לאחר נטרול הרימון ■ שני המורדים שהועברו הבוקר ייכנסו לניתוח

כמקובל בחודשים האחרונים, העביר הבוקר צה"ל לטיפול רפואי בשטח ישראל שני מורדים סורים שנפצעו קשה במהלך הקרבות העזים במעבר הגבול קונייטרה. עם זאת, אחרי אשפוזו של אחד מהם במרכז הרפואי זיו שבצפת התגלה באפוד שלו רימון חי שטרם התפוצץ.

בעקבות האירוע החריג, כוחות חבלה גדולים פעלו במקום, וחדר הטראומה פונה תחילה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי העניין מוכר אך נמצא בטיפול המשטרה.

אחד מהפצועים הגיע כשהוא מחוסר הכרה והועבר עם פציעות ירי בחזה לטיפול, והשני עם פציעת ירי בבטן - והם יועברו בקרוב לניתוח. "ככל הנראה הירי לעברם היה מטווח קרוב, יש להם פגישות קשות באיברים הפנימיים", סיפרה דוברת המרכז הרפואי.

גם אתמול צה"ל פינה למרכז הרפואי זיו שבצפת שני פצועים סורים שנפצעו כתוצאה ממלחמת האזרחים במדינה. אחד הפצועים מת מפצעיו במהלך הפינוי לבית החולים. פצוע אחר, מאושפז במצב בינוני לאחר שנפצע מפגיעות רסיסים בכל גופו.

במקביל, תושבים ומטיילים רבים ברמת הגולן מתצפתים על הקרבות בקונייטרה, כשעל פי הדיווח האחרון צבא אסד השתלט מחדש על המעבר, לאחר שזה נשלט לזמן לא רב על ידי המורדים הסורים. כוחות צה"ל באזור הגבירו את הכוננות מחשש לזליגת הנשק לישראל.

צרו איתנו קשר *5988