הנקראות ביותר

מיליונר סירב לשלם מזונות ופשט רגל; ישלם 800 אלף שקל לגרושתו

טרם פשיטת הרגל של המולטי-מיליונר, הוא חויב לשלם לילדיו מזונות בסך 50 אלף שקל בחודש

מיליונר לשעבר ניהל רבים מעסקיו בשיתוף עם עסקים ברשות הפלסטינית. בשל הידרדרות עסקיו תבע איש העסקים את מדינת ישראל בעשרות מיליוני שקלים, בטענה כי הידרדרות היחסים בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית היא שפגעה בעסקיו והביאה אותם לכינוס נכסים.

באותה עת, ובזמן שנושיו דורשים את החזרי החובות שלו אליהם, תבעה אשתו לשעבר ואם ילדיו להעביר אליה את קופת הכינוס של חברותיו בשל חוב מזונות לילדיה, שהצטבר לכדי 2 מיליון שקל.

לאחר מאבק ממושך, ולאחר שהמנהל המיוחד של כונס הנכסים סירב להעביר כספים מקופת הכינוס אל גרושתו, הגיעו לאחרונה הצדדים להסדר, לפיו חלק ניכר מכספי קופת הכינוס - כ-780 אלף שקל - יועברו לידי האישה כחלק מחוב המזונות אליה.

אך גרושת המיליונר ממשיכה לטעון כי לא שולמו לה מלוא מזונותיה, ובשבועות הקרובים היא תגיש, באמצעות עו"ד עינבר לב, מומחית לדיני משפחה, תביעה לקבלת יתרת הכספים שעוד נותרו בקופת הכינוס, הנאמדים ב-150 אלף שקל נוספים.

טרם פשיטת-הרגל של המולטי-מיליונר, הוא חויב לשלם לילדיו מזונות בסך 50 אלף שקל בחודש. ההחלטה על גובה המזונות התקבלה במסגרת פשרה בבית המשפט המחוזי, שישב כערכאת ערעור להכרעת בית המשפט לענייני משפחה. בפשרה נקבע כי איש העסקים ישלם סכום מהוון של כלל מזונותיו, על סך 1.8 מיליון שקל.

אולם על אף החלטת הפשרה, נמנע איש העסקים מלהעביר כספי המזונות לילדיו והודיע על פשיטת-רגל. גרושתו של איש העסקים לא התייאשה והגישה באמצעות עורכי דינה הקודמים תביעת חוב למנהל המיוחד שהתמנה בתיק הכינוס של חברותיו המסחריות.

עו"ד עינבר לב, המייצגת את האישה, מציינת כי למרות שעל-פי חוק תשלום חוב מזונות קודם לתשלום כל חוב אחר במסגרת פשיטת-רגל, דחה המנהל המיוחד שמונה לעסקיו של איש העסקים את בקשתה של אשתו לשעבר לתשלום המזונות מקופת הכינוס. טענתו של המנהל הייתה כי היות והבעל פשט את הרגל, אין לפסיקת המזונות רלבנטיות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות