נעילה חיובית באחד העם; טאואר צללה 7%, בזק 3.3%

יציבות במסחר בוול סטריט ■ מנכ"ל כיל: "אם הרגולציה בשוק המקומי תקשה עלינו, לא נהסס למחוק את כיל מהמסחר" ■ זינוק בהכנסות מזור ל-6.2 מיליון דולר ■ ביוקנסל הפסיקה מגעים למסחור תרופה - המניה צנחה יותר מ-20%

שבוע המסחר בבורסה בת"א נחתם היום (ה') בעליות שערים קלות, על רקע יציבות במסחר בוול סטריט ומגמה חיובית בבורסות אירופה. מדד ת"א 25 הוסיף לערכו 0.2% וננעל ברמה של כ-1,202 נקודות. מדד ת"א 100 טיפס בכ-0.1% לרמה של 1,097 נקודות, בעוד מדד הבנקים רשם עליות של יותר מ-1%. בין המניות שבלטו במעו"ף נציין את החברה לישראל שהוסיפה לערכה כ-2% ובזק שצללה ביותר מ-3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-939 מיליון שקל.

בסיכום שבועי, נציין כי מדד המעו"ף ירד השבוע ב-0.4% ומתחילת השנה עלה ב-1.5%. מדד ת"א 100 ירד השבוע ב-0.1% ומתחילת השנה עלה ב-4.6% ואילו מדד ת"א-ביומד בלט השבוע בעלייה של כ-3.3% ומתחילת השנה עלה בכ-16.5%.

כבר שבועות ארוכים שהמשקיעים בוול סטריט מהמרים על התאריך בו יקטין הפדרל ריזרב את היקף רכישות האג"ח החודשיות שלו. על-פי בכירים ב'פד' הדבר צפוי להתבצע ברבעון האחרון של השנה. כעת, גולדמן זאקס מעריך כי הדבר יקרה בספטמבר הקרוב.

כריס דווסי, אנליסט בגולדמן זאקס, מציין כי כבר בספטמבר יצמצם ה'פד' את הרכישות, בהיקף 85 מיליארד דולר מדי חודש, אולם מציין כי הדבר תלוי בנתונים הכלכליים. במקרה הזה, אומר דווסי, הרכישות יסתיימו לגמרי באמצע 2014, בהתאם למה שאמר יו"ר ה'פד' בן ברננקי.

ביוקנסל צנחה

אכזבה גדולה למשקיעי ביוקנסל הבוקר, לאחר שהחברה דיווחה כי אין לה מגעים פעילים להמשך פיתוח ומסחור תרופת ה-BC-819, התרופה המובילה של החברה.

כיל הוסיפה לעמוד במוקד לאחר שדיווחה אתמול כי ההכנסות ירדו ב-7.2% ל-1.77 מיליארד דולר. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח של 316 מיליון דולר, ירידה של 22.5% לעומת הרבעון המקביל. בנוסף, כיל מסרה כי היא נערכת לרישום כפול של מניותיה בבורסה בינלאומית גדולה. החברה גם בוחנת רכישה עצמית של מניות, או חלוקה של דיבידנד חד פעמי, בסכום של עד 500 מיליון דולר. בשיחת ועידה שערך עם אנליסטים מנכ"ל כיל סטפן בורגס, הוא שלח איום מפורש לרשויות הרגולציה בישראל: "אם הרגולציה בשוק המקומי תקשה עלינו, לא נהסס למחוק את כיל מהמסחר".

שופרסל סיכמה הבוקר את הרבעון השני של השנה עם עלייה של 0.5% בהכנסות לכ-2.9 מיליארד שקל, חרף עיתוי חג הפסח, שחל השנה בסוף מארס. הרווח התפעולי מפעילות שוטפת רשם עלייה של 11% לכ-110 מיליון שקל. בשורה התחתונה, מציגה החברה עלייה של 19% ברווח הנקי לכ-43 מיליון שקל. בהסתכלות חצי שנתית, הכנסות החברה רשמו עלייה של 3.3% בהשוואה למחצית הראשונה של 2012 והסתכמו בכ-5.9 מיליארד שקל. הרווח הנקי רשם זינוק של 32.4% לכ-98 מיליון שקל.

טאואר דיווחה הבוקר על תוצאות הרבעון השני עם ירידה של 26% בהכנסות ל-125 מיליון דולר. עם זאת, בהשוואה לרבעון הראשון צמחו ההכנסות ב-11%. בחברה מסבירים את הירידה לעומת הרבעון המקביל אשתקד בירידה החוזית בנפח הייצור, עליה הודיעה החברה בעבר, בגין הסכם היצור עם מיקרון במפעל החברה בנישיוואקי יפן. הרווח הנקי, על בסיס non-GAAP, ברבעון החולף הסתכם ב-18 מיליון דולר, בהשוואה ל-6 מיליון דולר ברבעון הקודם. ההפסד הנקי, על בסיס GAAP, הסתכם ב-23 מיליון דולר או 59 סנט למניה.

מזור רובוטיקה דיווחה על זינוק בהכנסות הרבעון השני ל-6.2 מיליון דולר לעומת 2.9 מיליון דולר ברבעון השני של 2012. ההכנסות בארה"ב צמחו בכ-77% ל-4.4 מיליון דולר. הגידול בהכנסות בשוק האמריקאי נבע בעיקר ממכירה של חמש מערכות רנסנס ברבעון השני של שנת 2013, בהשוואה למכירתן של שלוש מערכות ברבעון המקביל אשתקד.

אי.די.בי פתוח הודיעה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו כי קבוצת הרוכשים למניות אי.די.בי בכלל ביטוח מורכבת משניים: משקיע תאילנדי ומשקיע מהונג-קונג. על-פי ההודעה נציגי הצדדים מנסים להשלים את ההסכם עד לסוף השבוע הקרוב. [לסיפור המלא]

[לפורטל הפיננסי][לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988