זוגתו בנפרד של בלכר קיימה יחסי מין עם יו"ר ה-IMF - ופרשה

הכלכלנית פירוסקה נאג'י קיימה יחסים אינטימיים עם דומיניק שטראוס-קאהן ב-2008 וטענה כי הרגישה מחויבת לו כיוון שהיה בכיר ממנה בקרן

זוגתו של מריו בלכר, אחד המועמדים לתפקיד נגיד בנק ישראל ומי שנחשב למועמד המועדף על ראש הממשלה בנימין נתניהו, הייתה מעורבת בקשר אינטימי עם יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר דומיניק שטראוס-קאהן, ונאלצה לפרוש מתפקידה בקרן בשל כך.

הכלכלנית פירוסקה נאג'י הזהירה כבר ב-2008 מהתנהגותו של שטראוס-קאהן וטענה כי הוא "רדף" אחריה וחיזר באובססיביות. היא הזהירה מהיחס שלו כלפי נשים בקרן המטבע.

כזכור, במאי 2011 נאלץ שטראוס-קאהן לפרוש מתפקידו בקרן לאחר שהואשם בתקיפה מינית ובניסיון אונס של חדרנית בבית מלון בניו יורק. באוגוסט 2011 בוטלו האישומים נגדו, וכמה חודשים לאחר מכן הגיעו השניים להסדר פיצויים.

לפי דיווחים בתקשורת הזרה מהשנים האחרונות, נאג'י שלחה ב-2008 מכתב לחברה חיצונית ששכרה קרן המטבע שתחקור את ההטרדות לכאורה מצד שטראוס-קאהן. במכתב היא ציינה כי הוא "איש עם בעיות" וכי יש בעייתיות בכך שנשים עובדות תחתיו.

היחסיים המיניים בין השניים אירעו ב-2008, כאשר שניהם היו נשואים. ב"ניו יורק טיימס" דווח כי נאג'י טענה כי היא קיימה יחסי מין עם שטראוס-קאהן כיוון שהוא היה ממונה עליה והיא הרגישה מחויבת לו. לפי דיווח ב"גרדיאן" מ-2011, נאג'י טענה כי יחסי המין עם שטראוס-קאהן היו בבחינת "שיקול דעת מוטעה".

צרו איתנו קשר *5988