דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

ארה"ב: מחירי הבתים עלו בקצב המהיר ביותר מאז 2006

(עדכון) מדד קייס שילר הבוחן את השינוי במחירי הבתים ב-20 ערים מובילות עלה בקצב השנתי הגבוה ביותר מזה 7 שנים ■ מדד אמון הצרכנים רשם קריאה של 79.7 נקודות, ירידה לעומת החודש הקודם אך מעל הצפי בשוק

מחירי הבתים בארה"ב עלו ב-1.8% בחודש יולי, העלייה הקטנה ביותר מאז חודש מארס, כך לפי מדד קייס-שילר/S&P הבוחן את השינוי במחירי הבתים ב-20 ערים מובילות ברחבי המדינה.

לפי הנתונים, ב-15 מתוך 20 הערים אחריהם עוקב המדד, המחירים עלו בקצב נמוך. "ככל הנראה קצב עליית המחירים הגיע לשיא", ציין בעניין זה דיוויד בליצר יו"ר S&P, והוסיף כי העלייה בשיעורי ריבית המשכנתאות עלולה לפגוע בשוק הדיור.

עם זאת, במונחים שנתיים, מחירי הבתים עלו בשיעור של 12.4% בחודש יולי, הקצב הגבוה ביותר מאז 2006. עדיין, מחירי הבתים נמוכים ב-21% מהשיא שנרשם ב-2006. צפי האנליסטים בשוק עמד על עלייה חדה יותר של 12.5%.

ב-17:00 התפרסם מדד אמון הצרכנים לחודש ספטמבר, שרשם קריאה של 79.7 נקודות, לעומת הקריאה המעודכנת של 81.8 נקודות בחודש אוגוסט. לפי הערכות הירידה בסנטימנט הצרכנים נבעה ככל הנראה המקיפאון בשכר העובדים ובשוק העבודה. צפי האנליסטים בשוק עמד על ירידה לרמה של 79.5 נקודות.

במקביל, פורסם גם מדד הייצור של ריצ'מונד, שהצביע על קיפאון בפעילות הייצור ורשם קריאה של 0 נקודות, לעומת צפי לקריאה של 17 נקודות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות