תחרות לגראמי ול-MTV? אתר יו-טיוב משיק טקס פרסי מוזיקה משלו

‏הטקס החגיגי, ‏YouTube Music Awards‏, ייערך בניו-יורק ב-3 בנובמבר וישודר לייב באתר, ויקחו בו חלק ליידי גאגא, אמינם ולהקת ‏Arcade Fire‏

‎‎אתר שיתוף סרטוני הווידיאו המוביל בעולם, יו-טיוב, הודיע היום (ג') על השקת טקס פרסי מוזיקה. מדובר במהלך טבעי, שכן תחום המוזיקה נחשב לאחד הפופולריים והמועדפים על מיליוני הגולשים של האתר מבית גוגל.

‏הטקס החגיגי, ‏YouTube Music Awards‏, ייערך ב-3 בנובמבר וישודר לייב באתר. הטקס יתקיים בניו-יורק אך יכלול פריצות מסיאול, מוסקבה ולונדון.‏

ב-17 באוקטובר יפרסם האתר את המועמדים ב-9 קטגוריות שונות, ואז ייפתחו ההצבעות לגולשים, שיוכלו לבחור את המועדפים עליהם עד 2 בנובמבר, יממה לפני הטקס עצמו. בין המשתתפים בטקס יהיו ליידי גאגא, אמינם וכן להקת ‏Arcade Fire‏.

‏‏"אנחנו רוצים לחגוג את התפקיד המרכזי של יו-טיוב בתעשיית המוזיקה", מסביר דניאל טיידט, סמנכ"ל השיווק של יו-טיוב. "אם חושבים על איך רבים מאיתנו צורכים מוזיקה; זה בדרך-כלל ביו-טיוב - בין אם זו ההופעה של מיילי סיירוס בטקס פרסי המוזיקה של ‏MTV‏, הקליפ החדש שלה או אמנים חדשים שפרצו תודות לאתר שלנו", הוא אמר.

‏עדיין לא ברור לאן יו-טיוב מכוונת והאם לאורך הזמן היא תנסה לבנות אלטרנטיבה משלה לטקסים הוותיקים של הגראמי וטקס ‏VMA‏ של ‏MTV‏. אבל לצד זה, השאלה שעדיין נותרה פתוחה היא איך ייראו הפרסים שיו-טיוב תחלק. הגראמפון מחולק כבר בפרסי הגראמי והאסטרונאוט הוא הפרס של ‏MTV‏, אבל טיידט לא מוכן לגלות. "זו תהיה הפתעה", הוא אומר.

צרו איתנו קשר *5988