אלביט הדמיה | לפני כולם

מנגו תפנה את החנות בקניון ממילא לטובת זארה

עפ"י הערכות, המהלך סוכם במסגרת רכישת גאפ ע"י זארה מידי אלביט הדמיה, המחזיקה גם במנגו

הקרב בין שתי ענקיות האופנה הבינלאומיות, קבוצת זארה וקבוצת מנגו, מקבל ביטוי מקומי: ל"גלובס" נודע כי בקרוב תפנה רשת מנגו את החנות שלה בקניון ממילא בירושלים, לטובת היריבה הגדולה זארה.

קבוצת זארה ישראל נמצאת בבעלות אנשי העסקים ג'ואי שוובל וחנן אליטוב, ואילו רשת מנגו ישראל נמצאת בבעלות אלביט הדמיה של מוטי זיסר.

בתחילת 2012 רכשה זארה ישראל את פעילות רשת גאפ מידי אלביט הדמיה, תמורת 40 מיליון שקל (כולל תשלום עבור המלאי). על-פי הערכות, במסגרת אותה עסקה סיכמה קבוצת זארה ישראל על פינוי חנות מנגו בקניון ממילא לטובת זארה, וזאת מבלי שהעניין דווח לקבוצת מנגו הבינלאומית.

ברשת זארה מעוניינים מאוד במיקום של ממילא, הן בשל הצלחת המרכז המסחרי והן בשל הפנייה לתיירים, ובממילא לא הייתה חנות פנויה עבור הרשת.

יצוין כי חנות מנגו בקניון ממילא בירושלים היא אחת החנויות היותר מוצלחות של הרשת בישראל, ולפי הערכות היא החנות השנייה במספר במכירות. סגירת החנות צפויה להשפיע על מכירות הרשת, שרק החלו להתאושש.

פעילות רשת מנגו הסבה לאורך השנים הפסדים רבים לקבוצת אלביט הדמיה. במקביל להיקלעותה של אלביט הדמיה למשבר פיננסי, נעשו מאמצים לשפר את תנאי המסחר של מנגו מול החברה הבינלאומית ולייצב את הפעילות. במסגרת זו גם מונה ירון כרמון למנכ"ל הרשת.

ברבעון השני השנה רשמה רשת מנגו עלייה של 13.7% במכירות, שהסתכמו ב-36.6 מיליון שקל, וזאת לעומת מכירות של 32.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. זהו גם הרבעון הראשונה שבו עברה הרשת לרווחיות תפעולית, שהסתכמה ב-1.53 מיליון שקל. מכירות רשת מנגו אשתקד עמדו על 144 מיליון שקל, אך הפעילות הסבה הפסד תפעולי של 10 מיליון שקל.

באחרונה הודיעה מנגו ישראל על כוונתה להיכנס לתחום אופנת הילדים, בדומה לצעד שננקט בעולם. בגדי הילדים ישולבו בתוך חנויות מנגו, אך הרשת תפתח גם חנות דגל נפרדת בקניון רמת-אביב.

ממנגו נמסר: "מנגו ישראל אינה מגיבה בנושאי הסכמי שכירות מול הקניונים".

צרו איתנו קשר *5988