חיזבאללה: "בלבנון מתנהלת מלחמה"

בכיר בארגון השיעי אמר בריאיון לעיתון הכוויתי "א-ראי" כי "נסראללה לא הכריז מלחמה, הוא כבר מנהל אחת" ■ דבריו באים אחרי שבסוף השבוע מזכ"ל חיזבאללה ופעילים לבנונים בארגון המתנגד לו החליפו איומים והאשמות לנוכח גל האלימות האחרון במדינה

העיתון הלבנוני "א-נהאר" והעיתון הכוויתי "א-ראי" ציטטו היום (א') מקור בכיר בחיזבאללה, שאומר כי בלבנון נערכת כבר עכשיו מלחמה פתוחה. על-פי הדיווחים, גורם בכיר בארגון הטרור השיעי הגיב להאשמות שהושמעו על-ידי אנשי תנועת "14 במארס", שמתנגדת לחיזבאללה ולאסד, שלפיהן נסראללה הכריז על מלחמה בלבנון ביום שישי האחרון.

"נסראללה לא הכריז על מלחמה, הוא כבר מנהל מלחמה שכזו", אמר הבכיר לעיתון "א-ראי" הכוויתי. "אנחנו במלחמה פתוחה ואין מקום לדיפלומטיה. בהמשך נשתמש בדיפלומטיה של כוח".

ביום שישי האחרון ביקר נסראללה את אנשי הארגון הלאומי נגד הפעולות של שיעים בלבנון, שמנסים להפיל את הממשל בביירות. "הכרזות הארגון הן הכרזות מלחמה נגדנו", אמר מזכ"ל חיזבאללה. כמה מחברי הברית - שמאחדת סונים ונוצרים - אמרו כי הארגון השיעי מתכנן לכבוש את לבנון וטענו כי נסראללה וארגונו אוגרים אמצעי לחימה כדי לחזק את השליטה במדינה.

בכיר חיזבאללה אמר ל"א-ראי" שכל ניסיון לפעול נגד הארגון יגרום להתמוטטות ממשלת האחדות הלבנונית הלא יציבה. המאבק בין הפלגים בלבנון הוא תוצר ישיר של הלחימה שמנהל הארגון השיעי לצד נשיא סוריה בשאר אסד.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988