גיא לרר מתנצל על הריאיון עם בת ה-7: "טעינו"

הריאיון עם הילדה, שעל פי החשד חוותה תקיפה מינית, גרר ביקורות נזעמות ■ לרר: "כשמערכת תקשורת טועה, וזה קורה לפעמים, חשוב שתשמיע את קולה באופן ברור בלי לטאטא או לגלגל אחריות"

מגיש תוכנית הטלוויזיה "הצינור" בערוץ 10, גיא לרר, פרסם התנצלות רשמית בעקבות הריאיון השנוי במחלוקת עם ילדה בת 7, שעל פי החשד חוותה תקיפה מינית. הריאיון, שנעשה באישור אמה, גרר ביקורות נזעמות בין היתר של תא העיתונאיות שהוציא גינוי רשמי, ובקרוב אף יערך בעקבותיו דיון בוועדה לשלום הילד בכנסת, ביוזמת ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

"הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. טעינו", כתב לרר בעמוד הפייסבוק של תוכניתו. "מזה זמן אנחנו מלווים מאבקים של אימהות ברשויות הרווחה ומתארים את הקלות שבלקיחת ילדים מהוריהם (ממצב סוציו-אקונומי נמוך על פי רוב). הפעם שמענו על סיפורה הקשה של ילדה, שעל פי החשדות, עברה תקיפה מינית, ואמה מסרבת להחזיר אותה לפנימיה, כפי שדורשות רשויות הרווחה.

"מתוך רצון כן לעורר מודעות, שידרנו כמה שניות של שיחה טלפונית עם הילדה, וזאת אחרי שאמה העבירה אליה את מכשיר הטלפון, ולאחר שהאם ידעה שמעבר לקו נמצאת כתבת התוכנית. השיחה הייתה רגישה מאד, מכבדת ובעיקר קצרצרה. למען הסר ספק - בשידור עצמו לא ניתנו כל פרטים מזהים, או פרטים מהמקרה עצמו. לא אכנס לפרטים נוספים על מנת שלא לפגוע במאבקה המוצדק של האם. יחד עם זאת, השיחה הזאת לא הייתה צריכה להגיע לשידור. גם אם יש הצדקה ציבורית, מוסרית או עניינית, גם אם יש הסכמה של האימא וגם העניין משרת מטרה טובה באמת.

"הבאה לשידור של שיחה כזו היא פשוט לא נכונה. אני מקווה שהמקרה הזה יחדד את זה. כשמערכת תקשורת טועה, וזה קורה לפעמים, חשוב שתשמיע את קולה באופן ברור בלי לטאטא או לגלגל אחריות. זה מה שאני עושה עכשיו: טעינו ואנחנו מתנצלים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988