הרצוג לנתניהו: שנים אתה מבטיח להוריד את מחירי הדירות

נתניהו הבטיח היום שוב בכנסת להוריד את מחירי הדירות - והרצוג השיב אש: "עכשיו אתה בא להציל? אתה פשוט לא מסוגל"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, תקף היום (ד') בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי בזבז 5 שנים בטיפול בבועת הנדל"ן, ולא קיים את הבטחותיו החוזרות ונשנות להוריד את מחירי הדיור.

"היה בנאומך מסר פסימי ללא שום תקווה לישראל ועתיד ילדינו", אמר הרצוג היום לאחר נאומו של נתניהו, בו הבטיח שוב להוריד את מחירי הדירות. "אתה מתקרב לאורכן של תקופות הכהונה של בן-גוריון. תוכל להראות הישג כלשהו? האם רמת החיים השתפרה? הצעת הזדמנויות חדשות? הובלת צעדים אמיצים כלשהם לשלום? לשינוי אזורי? לא שמענו ממך כלום על זה.

"יצחק רבין ז"ל, בשלוש שנים, הצליח לחולל תהליך מדיני, לחתום על שלום עם ירדן, להפוך את ישראל למקובלת. זאת עשייה, חזון, מימוש. מכל אלה לא קרה דבר בממשלתך. אתה מציג דשדוש. אתה מביא למבוי סתום ונפגש עם המציאות בדיליי. הצהרת שתיכנס לדיור ועכשיו אחרי ששר האוצר והדיור נכשלו, אתה בא להציל? כמו בכל דבר, הממשלה עושה חצי עבודה, כששר השיכון מצהיר שהתוכנית של שר האוצר לא אפויה.

"כבר ביוני 2011 הבטחת סופרטנקר לנדל"ן, שום דבר לא התממש. הנדל"ן התייקר תחת הנהגתך ב-80%. אתה ראש ממשלה בדיליי ולא עומד בהצהרותיך. אתה לא רק בדיליי, אלא פשוט לא מסוגל. המשק בהאטה חמורה, היצואנים והתעשיינים מיואשים. גל פיטורים אדיר מרחף מעלינו.

"ממשלתך פגעה בכל שכבות האוכלוסייה. נכשלתם בטיפול ביוקר המחיה, הורדת אלפים מתחת לקו העוני ובנובמבר נהיה בשיעור העוני הגבוה ביותר. שר האוצר, איפה הכסף? לפי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, מחירי המזון גבוהים ב-25% מבאירופה. מערכת הבריאות הציבורית בסכנת קריסה ואתה מעלה את מחירי האמבולנסים... אתה עוסק בכיבוי שריפות; רץ בשלומיאליות משריפה לשריפה עם חבית דלק".

הרצוג התייחס לתהליך המדיני ואמר: "ללא הסדר ישראל תעמוד בפני מדינה דו-לאומית. שר הביטחון משדר ייאוש. ומה הפתרון שהוא מציע? אולי אתה מעדיף להיות באמצע, מן לם-לם בין שר הביטחון שמסביר דבר אחד ושרת המשפטים שמסבירה דבר אחר.

"מה שמניע אותך זה הקשיים מול מפלגתך; ההתנהלות שאתה כופה על ישראל, בזינוק של 123% בבנייה מעבר לקו הירוק, זה מה שמבודד אותנו בעולם ואז אתה מתפלא שאין שום תהליך עם הפלסטינים. ביטחון זה חיוני, אבל ביחסיך עם ארה"ב, שחיוניים לביטחון, אתה מייצר מתח בלתי פוסק. יכולת ללכת להקפאת ההתנחלויות וזה היה מונע שחרור מחבלים מתועבים, אבל אתה לא מסוגל.

"בו בזמן, אתה מפקיר את עובדי משרד החוץ השובתים - ואז אתה מדבר על חציית קווים אדומים. ברור שייחצו, כי אתם חוצים אותם כל הזמן ביחסי עבודה במשק. בזבזת חמש שנים ולכן, אתה וממשלתך צריכים לפנות כסאותיכם. אני מקווה שבקרוב יהיה לך זמן לכתוב את ספר זכרונותיך".

צרו איתנו קשר *5988